МІОК презентував новий рівень якості підручників з української мови як іноземної

До Дня української писемності та мови, який відзначається 9 листопада, пройшов вебінар «Мова – ключ до України», у межах якого відбулася презентація нових навчальних видань Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка» (МІОК)– «Ключ до України: міста і люди» (у двох частинах) та дискусія «Сучасні навчальні видання з української мови як іноземної як засіб промоції України».

Подія відбудеться в рамках Бієнале «Українська мова у світі: відступ чи поступ?», про це повідомляється на сторінці інституту у Facebook.

Над створенням серії нових підручників з української мови як іноземної (рівня В2-С1) фахівці Інституту працювали не покладаючи рук. Інноваційний підхід, застосований у цих виданнях, – це наголос на вивченні мови через явища української культури. У підручнику зібрано десятки текстів про великі українські міста (зокрема Київ, Львів, Харків, Донецьк, Ужгород, Чернігів та ін.) і видатних митців, з ними пов’язаних (це, з-поміж інших, і Леся Українка та Іван Франко, і Сергій Жадан та Оксана Линів).

Під час вебінару також відбулася експертна дискусія про те, як підручник може слугувати засобом промоції України та української культури, якими мають бути такі навчальні матеріали і що в них має переважати (традиція чи сучасність?) тощо.

Дискутували:
✅ Оксана Левицька, Голова Світової Координаційної Виховно-Освітньої Ради СКУ, директорка Української суботньої школи «Рідна школа Оквил» (Канада);
✅ Ірина Ключковська, директорка МІОКу, співавторка підручників з української мови як іноземної, канд. пед. наук;
✅ Володимир Шейко, генеральний директор Українського інституту;
✅ Орися Демська, голова Національної комісії зі стандартів державної мови, д. філол. наук, проф. кафедри української мови Національного університету «Києво-Могилянська академія»,
✅ Ірина Багмут, канд. філол. наук, доц. кафедри української мови Національного педагогічного університету імені М. Драгоманова; лекторка української мови Сеґедського університету (Угорщина).

https://www.facebook.com/MIOK.LVIV.UA/videos/2743696309279828

Як повідомлялося, у вересні МІОК проводив вебінар з навчального курсу для українознавчих шкіл вихідного дня за кордоном.

Схожі публікації

Залишити коментар