Президент України запросив Папу Франциска на саміт миру у Швейцарії

від Стожари

Про запрошення понтифіка до участі у Глобальному саміті миру у Швейцарії Володимир Зеленський розповів в інтерв’ю французькому журналісту Г’юго Траверсу.

«Він [понтифік] матиме шанс підтримати мир в Україні, приїхавши в червні на саміт миру у Швейцарії. Ми зможемо обговорити всі питання, тому що це дуже відкритий саміт. Ми зможемо обговорити пропозиції, рішень щодо миру … тому що я чув від Папи багато різних повідомлень під час цієї війни», – наголосив Президент.

Він розповів, що двічі зустрічався з Папою Франциском та відзначив, що діалог з понтифіком був досить добрий, однак потім було кілька дивних висловлювань.

Президент України зазначив, що важливо залучити до справи миру в Україні якнайбільше шанованих лідерів та представників, релігійних лідерів тощо. Тому важливо, щоби ці особи взяли участь у саміті.

Очікується, що Глобальний саміт миру у Швейцарії відбуватиметься 15-16 червня. Для його проведення обрано курорт Бюргеншток.

Резонансні заяви папи римського про війну

9 березня в інтерв’ю швейцарській італомовній телерадіокомпанії RSI папа римський Франциск, оцінюючи становище України у війні, сказав, що «сильнішим буде той, хто матиме мужність білого прапора» і що «вести переговори — це сміливо». При цьому він закликав вести переговори, «поки усе не стало гірше».

Після того, як слова Франциска викликали широкий резонанс, керівник пресслужби Ватикану Маттео Бруні пояснив, що папа підхопив запропонований журналістом у запитанні вислів про «білий прапор».

За словами Бруні, Франциск також підтвердив свою «глибоку прихильність» до українського народу.

10 березня посол України при Святому Престолі Андрій Юраш заявив, що найближчим часом зустрінеться з понтифіком і порушить тему України.

Президент Володимир Зеленський після заяви папи сказав, що дехто в церкві займається «віртуальним посередництвом між тим, хто хоче жити, і тим, хто хоче тебе знищити». Слова понтифіка також розкритикувала низка західних політиків.

МЗС України викликало апостольського нунція Вісвалдаса Кулбокаса та висловило розчарування словами Франциска. Відомство наголосило, що від глави Святого Престолу очікували не закликів, які заохочують Росію до подальшого нехтування міжнародним правом, а сигналів щодо «об’єднання сил для забезпечення перемоги добра над злом».

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба 10 березня у відповідь на слова папи римського сказав, що прапор України — синьо-жовтий, і «ми не будемо піднімати інші прапори».

12 березня державний секретар Ватикану кардинал П’єтро Паролін, пояснюючи резонансні слова папи римського, заявив, що першою умовою миру є припинення вогню з боку агресора, тобто Москви.

Папа римський Франциск 13 березня, після скандальних заяв про Україну, закликав парафіян молитися за тих, хто страждає від «жахливих наслідків» конфліктів.

15 березня посол у Ватикані Андрій Юраш закликав папу римського Франциска відвідати Україну, зазначивши, що вона не готова прийняти символ білого прапора.

Схожі публікації

Залишити коментар