У МЗС відповіли, коли консульства відновлять надання послуг чоловікам за кордоном

від Стожари

Надання консульських послуг для чоловіків призовного віку відновлять після набуття мобілізаційним законом чинності 18 травня цього року. 

Про це повідомила пресслужба Міністерства закордонних справ України.

МЗС пояснило, що нормативні документи, які визначають надання консульських послуг, та пов’язані з ними інформаційно-комунікаційні системи міністерства повинні бути змінені відповідно до закону про мобілізацію.

«Після набуття законом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку» чинності 18 травня 2024 року процес прийняття та розгляду заяв про вчинення консульських дій продовжиться з урахуванням нових вимог, що випливають із положень закону», – йдеться у повідомленні пресслужби.

Міністерство зазначило, що призупинення надання консульських послуг «є тимчасовим кроком, обумовленим необхідністю вирішення питань щодо військового обліку громадян мобілізаційного віку, які перебувають за кордоном». Обмеження поширюється на звернення після 23 квітня, позаяк «строк розгляду таких заяв може перевищити час, який залишився до набуття чинності» законодавством про мобілізацію. МЗС додало, що обмеження не поширюються на інші категорії українців.

«Якщо ці люди вважають, що хтось там, далеко на фронті, воює і віддає свої життя за цю державу, а хтось посидить за кордоном, але при цьому буде отримувати послуги від цієї держави, – то так це не працює», – наголосив голова МЗС Дмитро Кулеба.

Схожі публікації

Залишити коментар