Українська сторона об’єднує світ на EU Green Week 2024 у Брюсселі

від Стожари

Знищення природних ресурсів та інфраструктурних об’єктів України під час геноцидної війни Росії несе за собою серйозні екологічні наслідки, що загрожують здоров’ю людей та довгостроковому розвитку. Забруднення ґрунту, води та повітря, а також руйнування екосистем можуть мати незворотні наслідки для довкілля та призвести до значних економічних втрат.

Збереження українського довкілля – це обов’язок перед майбутніми поколіннями. Суспільство й влада мають зробити все можливе, щоб мінімізувати шкоду, завдану війною, та зберегти природні ресурси для прийдешніх людей. Це включає в себе захист лісів, водойм, ґрунтів та біологічного різноманіття.

Відновлення та збереження довкілля є невід’ємною частиною відбудови України після війни. Зберігаючи довкілля зараз, ми інвестуємо в краще майбутнє України.

На полях Green Week 2024 міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець розповів про те як торік під час проведення «зеленого тижня» росіяни підірвали греблю Каховської ГЕС. Тоді Україна стала центром найбільшої техногенної катастрофи минулих десятиліть на європейському континенті. Символічно, що Green Week 2024 – про воду. Щороку ця головна подія ЄС до Всесвітнього дня захисту довкілля об’єднує політиків, громадськість, бізнес з усього континенту задля збереження довкілля, інформує Урядовий портал.

«Третій рік поспіль на EU Green Week ми актуалізуємо збитки довкіллю внаслідок бойових дій. За рівнем дефіциту води Україна посідає 85 місце з-поміж 164 країн світу. Бойові дії ще більше ускладнюють ситуацію. Росіяни обстрілюють гідроелектростанції, критичну інфраструктуру, об’єкти системи водопостачання. Шкода водним ресурсам сьогодні – майже 2 млрд євро, від руйнування греблі Каховської ГЕС – понад 3,5 млрд євро. А довкіллєві збитки в цілому за понад два роки війни еквівалентні 20 річним бюджетам ООН», – повідомив Р. Стрілець.

Очільник Міндовкілля наголосив, що це перший EU Green Week для України у статусі кандидата до ЄС. Попри війну ми вже сьогодні думаємо, як досягти доброго стану вод. Водна директива ЄС – одна з найдорожчих для виконання. На наші водні цілі протягом наступних кількох років потрібні інвестиції у 8,2 млрд євро. Це справжній виклик для України в часи війни. Однак наші амбіції щодо досягнення «доброго» стану вод – незмінні, незалежно від амбіцій російських терористів.

«Україна сьогодні – голос захисту довкілля від бойових дій. Все більше і більше країн світу доєднуються до Формули миру Володимира Зеленського та її Пункту 8 про екологічну безпеку. Готуємося разом з партнерами до Саміту миру, який відбудеться 15-16 червня у Швейцарії», – зазначив Руслан Стрілець.

Схожі публікації

Залишити коментар