Перемогою України буде створення реальності, в якій новий напад росії буде неможливим, – міністр Кулеба на форумі в Хорватії

від Стожари

Протистояння тоталітарному режиму Московії, яке із 2014 року стійко здійснює Україна, потребує не лише військових засобів. Глобальному співтовариству слід використовувати весь спектр інструментів, передбачених міжнародним правом, включаючи дипломатичний тиск, економічні санкції, інформаційну протидію та підтримку демократичних сил в самій Росії.

Українська діаспора посильно адвокатує інтереси України на міжнародній арені, лобіюючи уряди та міжнародні організації на українську підтримку. Також діаспора може активніше допомагати у протидії російській пропаганді та дезінформації, поширюючи правдиву інформацію про війну в Україні та злочини путінського режиму. Зазначене допоможе мобілізувати міжнародну підтримку України та підірвати легітимність режиму Кремля.

Тільки спільними зусиллями світове співтовариство може захистити принципи ООН, протистояти тоталітаризму та забезпечити мирне майбутнє для всіх. Ігнорування загрози з боку авторитарних режимів матиме катастрофічні наслідки. Якщо терористична Росія та інші подібні режими не зіткнуться з жорстким опором, вони продовжуватимуть свою агресію, підриватимуть міжнародний порядок та ставитимуть під загрозу свободу та демократію в усьому світі.

У суботу, 29.06.2024, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба взяв участь у панельній дискусії у рамках Дубровницького форуму в Хорватії, де наголосив, що війна має завершитись досягненням справедливого та тривалого миру, який принесе розуміння усім країнам світу про потенційні наслідки акту агресії проти суверенної держави. За словами Кулеби, йдеться не лише про відновлення кордонів чи притягнення агресора до відповідальності, а й про створення реальності, в якій нова агресія стане неможливою, інформує Урядовий портал.

«Як ми знаємо з власної нещодавньої історії, а також з історії інших регіонів, мир без справедливості веде до нової війни. Тому мета — не просто закінчити війну, а створити реальність, в якій мир буде справедливим і тривалим, а нова війна стане неможливою. Це і буде перемогою», — зазначив міністр Д. Кулеба.

У цьому контексті Дмитро Кулеба відзначив ключову роль Саміту миру та підкреслив, що він продовжить взаємодіяти з країнами з усіх частин світу задля пошуку рішень, які дозволять відновити справедливий мир. «Саміт миру в Швейцарії зібрав разом країни з усього світу — півночі, півдня, сходу, заходу — та продемонстрував, що всі вони поділяють щось спільне. Це «щось» — Статут ООН, принципи міжнародного права і необхідність поважати суверенітет і територіальну цілісність країн. І коли ми бачимо, що всі ці країни готові бути разом, а також діяти спільно, це, звичайно, додає впевненості в тому, що справедливий і тривалий мир можливий», – сказав він.

Глава МЗС наголосив, що шлях до справедливого та тривалого миру є непростим, проте він не має альтернатив. За його словами, світ повинен стерти лінії, накреслені іншими, щоб забезпечити повагу до принципів, які дозволяють нам усім жити і процвітати. «Є речі, які нас усіх об’єднують і стирають ці відмінності. Це бажання жити в мирі та розвиватися. Для України — це мир і відновлення, що, звісно, є передумовою розвитку», — підсумував міністр Кулеба.

Схожі публікації

Залишити коментар