Україна прагне забезпечити умови та належну якість життя для тих, хто змінив регіон проживання і тих, хто виїхав за кордон, – міністр економіки Юлія Свириденко

від Стожари

Повернення українських мігрантів додому – це складне, але нагальне завдання, яке потребує комплексних заходів з боку уряду та суспільства. Однак, це важливий крок для відновлення України та створення кращого майбутнього для українського народу.

Багато українських мігрантів та ВПО мріють повернутися додому, щоб жити зі своїми сім’ями та виховувати дітей в Україні, у своїх помешканнях. Повернення мігрантів допоможе зберегти українську культуру та традиції. Діти мігрантів матимуть можливість отримати якісну освіту та вирости в мирному та безпечному середовищі.

Знання, навички та досвід мігрантів й ВПО, здобуті за кордоном та в інших краях, можуть бути використані для відновлення економіки України та покращення життя людей. Мігранти і ВПО можуть засновувати власний бізнес, створювати нові робочі місця та стимулювати інновації та високотехнологічний розвиток.

Міністерство економіки України та Міжнародна організація з міграції (МОМ), що є частиною системи ООН, уклали угоду про співробітництво. Документ підписали 10.04.2024 року в присутності Президента України Володимира Зеленського Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки Юлія Свириденко та Генеральна директорка МОМ Емі Поуп, інформує Урядовий портал.

«Ми вдячні Міжнародній організації з міграції, Представництву Міжнародної організації з міграції в Україні, які з перших днів широкомасштабного вторгнення росії надають дуже велику та важливу допомогу українцям, що вимушені були покинути свої домівки. Проблема надзвичайно актуальна та чутлива для нас. Близько 4,8 мільйона українців нині мають статус внутрішньо переміщених осіб. Близько 6,5 мільйона перебувають за кордоном.

Наші ключові завдання – забезпечити умови та належну якість життя для ВПО та створити умови для повернення людей до своїх домівок — і тих, хто змінив регіон проживання в Україні, і тих, хто виїхав за кордон. Переконана, співпраця з МОМ допоможе нам у досягненні цілей. Для нас дуже важливо також, що документ приділяє значну увагу питанню економічної адаптації ветеранів, відновленню мікро- та малого бізнесу, який вимушений релокуватися через війну», – зазначила Юлія Свириденко.

Угода про співробітництво передбачає співпрацю, зокрема за наступними напрямками:

  • обмін інформацією та реалізація спільних заходів, проектів, ініціатив тощо;
  • вдосконалення політики та законодавства у сфері економічної адаптації та відновлення мікро- та малого бізнесів, переміщених або порушених війною. Особливий акцент – на підприємства, якими керують переселенці та ветерани;
  • взаємодія у питаннях створення сприятливих умов та поширення актуальної інформації для повернення українців, що нині перебувають за кордоном, інтеграція їх та ВПО на ринок праці;
  • координація з українською діаспорою щодо підтримки інвестицій і торгівлі;
  • ефективне управління трудовою міграцією для задоволення попиту на ринку праці та захисту працівників-мігрантів під час працевлаштування;
  • підтримка економічної реінтеграції ветеранів (в т.ч. освіта, професійне навчання, підбір навичок і т.ін.), механізми підтримки ветеранського бізнесу (працевлаштування, підтримка грантами, допомога в різних формах), взаємодія з приватним і державним секторами щодо реінтеграції ветеранів, психосоціальна підтримка ветеранів (тренінги, розбудова потенціалу, підвищення обізнаності тощо).

Схожі публікації

Залишити коментар