Екскурсію руїнами церкви святого Юрія провели в Ужгородському замку

В церкві святого Юрія в Ужгородському замку у 1646 році прийняли Ужгородську унію – документ, що об`єднав із Римом Мукачівську православну єпархію. За словами археолога, про це свідчать розкопки, які провели в цій церкві студенти-історики.

Про це повідомляє Zakarpattya-онлайн.

Археолог Володимир Мойжес каже: перші матеріали, які можна пов’язати з цією церквою датуються другою половиною 14 століття. А унію прийняли у 1646 році: «Територія Закарпаття ввійшла до цієї унії. А чи церква сама належала це під питанням, тому що в археологічному плані це відслідкувати неможливо: те що вона була римо-католицька, деякий час протестантська, але те що тут відбувалася така подія, як прийняття такої унії, це віднедавна являється фактом».

«Церква ужгородського замку нам дуже близька, тому що тут підписали історичний документ, і це властиво для нас, для відновлення єдності», — також розповів єпископ Мукачівської греко-католицької єпархії Мілан Шашік.

Монети, керамічний посуд та прикраси — про такі знахідки розповідає завідувачка сектору археології Ужгородського замку Ольга Шумовська: «Ці речі оригінальні, не муляжні, і вони були знайдені в похованнях, ось тут деталі з одягу різного».

Як повідомлялося, також онлайн тепер доступний віртуальний тур підземеллями Луцьку.

Схожі публікації

Залишити коментар