Митці та мисткині з України презентують в США виставу «Mothermotherland» за мотивами новели «Я (Романтика)» Миколи Хвильового

від Стожари

У США триває тур театральної групи «Slovo. Theater group», це митці та мисткині з України та Америки, які створили виставу «Mothermotherland» за мотивами новели «Я (Романтика)» Миколи Хвильового. Прем’єру планували у Харкові, проте після 24 лютого команда проекту вирішила перенести роботу в США.

Про це повідомляє Державне агентство України з питань мистецтв та мистецької освіти.

Як повідомляється, ще восени 2022 року американська мисткиня Одрі Розі Деже, чиї предки — українці, хотіла створити виставу «Mothermotherland» у Харкові в рамках мистецької резиденції «Слово». Та 24 лютого, після повномаштабного вторгнення російських військ в Україну, цей план зруйнувався. Знайшовши фінансування, вже за декілька місяців Одрі запросила п’ятьох митців та мисткинь з Харкова у Пітсбург, штат Пенсильванія, для участі в театральній резиденції. 

Вже відбулися покази вистави у штатах Нью Джерсі, Іллінойс, Меріленд, Пенсильванія, зокрема і у престижному Кеннеді Центрі у Вашингтоні.

З 11 по 15 січня 2023 року відбудеться п’ять показів у Нью Йорку під час театральної конференції APAP, яка гуртує навколо себе багатьох продюсерів та продюсерок, театральних діячів та діячок Нью Йорку. Покази відбуваються у співраці з Українським інститутом.

«Кожен і кожна з нас знають, для чого ми тут, у Америці. Ця впевненість, рішучість і войовничість, яка нам притаманна, дає багато сил. Я відчуваю, що тут ми — нехай і локально — починаємо формувати запит на українське мистецтво», — переконана акторка і PR-менеджерка «Slovo Theatre Group» Юлія Лінник

Окрім цього, мисткині також проводять лекції в університетах Сполучених Штатів. Учасниці проєкту вже провели лекцію на тему «Митці будинку Слово» в якості запрошених лекторів в Університеті Пітсбургу та дискусію про адаптацію прозового твору для створення вистави у Чатам університеті. У Чикаго провели інтерактивну лекцію про розстріляне відродження в Україні. 

Після весняної паузи команда планує продовжити проєкт у Європі з показами вистави у Парижі, Лондоні та Берліні. А згодом «Slovo. Theater group» мріє повернутися з туром до України та показати виставу Харкову, як і планувалося від початку.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що Львівський театр імені Лесі Українки активно веде міжнародну театральну діяльність і розповідає суспільству про реалії українського театру під час війни. В жовтні театр взяв участь в українській програмі фестивалю перформативних мистецтв “Ürbang” у німецькому місті Кельн.

Схожі публікації

Залишити коментар