Львівський театр імені Лесі Українки взяв участь у фестивалі мистецтв “Ürbang” у Кельні

від Комарі Альберт

Львівський театр імені Лесі Українки активно веде міжнародну театральну діяльність і розповідає суспільству про реалії українського театру під час війни. В жовтні театр взяв участь в українській програмі фестивалю перформативних мистецтв “Ürbang” у німецькому місті Кельн.

Виступ на фестивалі “Ürbang” — це вже третя міжнародна кооперація Театру Лесі після повномасштабного вторгнення росії в Україну, метою якої є не лише показувати вистави, а й представляти українське мистецтво, розповідаючи про те, як театр працює під час війни та рефлексує її, – повідомляється на сайті Львівської міської ради.

«Такі поїздки для нас — це насамперед можливість наблизити нашу реальність до іноземного глядача. Дуже цікаво спостерігати за аудиторією до і після виступу. За тим, як змінюється її уявлення про нашу реальність після того, коли наша акторка Анастасія Лісовська виходить на сцену і розповідає про власний досвід перебування в окупації. Так віддалені історії зі стрічки новин стають справжніми для іноземців. Після таких метаморфоз сприйняття уся зала поділяє і наш смуток, і нашу радість, а ми маємо відчуття, що нас почули та зрозуміли, і що театр — це ще один потужний інструмент культурної дипломатії», — розповідає Дмитро Захоженко, головний режисер Театру імені Лесі Українки.

На фестивалі “Ürbang” команда львівського театру презентувала виставу “Imperium Delendum Es” — першу сценічну роботу, створену після початку повномасштабної війни. Цю виставу вже показували у Франції на «Аvignon La Manufacture off-festival” в липні цього року, а також у серпні на міжнародному фестивалі “RETROPERSPEKTYWY” в польському місті Лодзь.

Тема цьогорічного фестивалю “Ürbang” — «Митці під час війни». Серед українських проєктів були мультимедійний перформенс «Хроніки війни, любові та ненависті» проєкту «МИ:медіатеатр» (Львів) спільно з “post:theater” (Берлін), сценічне читання п’єси «Крим, 5-а ранку» драматургинь Анастасії Косодій та Наталки Ворожбит, вистава «Пісні Бабиного Яру» від театру «Дах» із Києва, концерт гурту «Лінія Маннергейма» (Сергій Жадан, Олег Каданов та Євген Турчинов, Харків), публічні розмови з Володимиром Єрмоленком, Тамарою Злобіною, Марією Берлінською та іншими.

«Фестиваль “Ürbang” пройшов чудово і був дуже теплим та дружнім до українських митців та мисткинь. Мабуть, найголовніше, що він дав українцям — це відчуття підтримки і розуміння того, що тема війни в Україні не є чимось марґінальним для мешканців Кельну. Люди готові допомагати, слухати і включатись. Це для нас дуже важливо. Маю надію, що вже наступного року ми зможемо запросити фестиваль “Ürbang” до нас», — додає Дмитро Захоженко.

Нещодавно, Львівський театр імені Лесі Українки відвідав ще два міжнародні фестивалі — “Contre-Sans” у Франції:Схожі публікації

Залишити коментар