Казахстан не визнає російські псевдореферендуми на окупованих територіях України

від Стожари

Казахстан не визнає російські «референдуми» на окупованих територіях та підтримує територіальну цілісність України.

Про це заявило в понеділок МЗС Казахстану, повідомляє Укрінформ з посиланням на Reuters.

«Що стосується проведення «референдумів»… Казахстан дотримується принципів територіальної цілісності держав, їх суверенної рівноцінності та мирного співіснування», – заявив речник МЗС Айбек Смадіяров.

Він також підтвердив відданість влади Казахстану раніше озвученій позиції президента країни Касим-Жомарта Токаєва про необхідність врегулювання російсько-українського конфлікту відповідно до Статуту ООН.

«Ми підтверджуємо нашу готовність надавати всіляке сприяння налагодженню політичного діалогу. Водночас наша країна вважає, що збереження стабільності як на регіональному, так і на глобальному рівні є найважливішою метою», – сказав Смадіяров.

Як повідомлялося, 20 вересня ватажки “л/днр” та колаборанти на захоплених росією територіях Херсонської і Запорізької областей оголосили “референдуми про приєднання до росії” та призначили їх на 23-27 вересня.

Лідери західних країн вже заявили, що будь-які російські псевдореферендуми в Україні будуть нелегітимними.

При цьому результати соціологічного дослідження свідчать, що на тимчасово окупованих територіях України переважна більшість респондентів впевнені, що їхня область має бути невіддільною частиною України, а їх добробут і безпека значно погіршилися з моменту окупації.

Зокрема, майже 73% респондентів вважають абсолютно необґрунтованими територіальні претензії рф на їх область.

Як ми повідомляли, делегація Світового конгресу українців (СКУ) закликала Генасамблею ООН вжити заходів для створення Міжнародного трибуналу з воєнних злочинів, який притягне до відповідальності росію, її керівництво та всіх відповідальних або причетних до воєнних злочинів і злочинів проти народу України.

Також, група казахстанських громадських діячів виступила із засудженням вторгнення Росії в Україну.

Схожі публікації

Залишити коментар