Чергові провокації терористичної Росії на об’єкті ядерної енергетики та «божевільні звинувачення» України

від Стожари

Імперська Росія несе повну відповідальність за ядерні інциденти на Запорізькій АЕС, які представляють серйозну загрозу ядерній безпеці України та Європи. З початку захоплення Запорізької АЕС російськими військами у березні 2022 року на станції сталося кілька небезпечних інцидентів, включаючи обстріли, пожежі та втрату зовнішнього електропостачання. Ці інциденти сталися внаслідок дій російських військових, які розмістили свою військову техніку на території АЕС та обстрілювали станцію з різних видів зброї.

Умисне створення ядерних загроз з боку людиноненависницької Росії на Запорізькій АЕС є злочином проти міжнародного права та несе ризик катастрофічних наслідків. Загроза пошкодження або руйнування ядерного реактора на Запорізькій АЕС може призвести до масштабної ядерної катастрофи з жахливими наслідками для людей та навколишнього середовища.

Міжнародна спільнота має вжити термінових заходів, щоб зупинити ядерний тероризм Росії на Запорізькій АЕС та забезпечити безпеку станції. Це включає запровадження жорстких санкцій проти Росії та надання Україні необхідної допомоги для захисту станції.

На засіданні Радбезу ООН представники ЄС, США та України поклали відповідальність за інциденти на Запорізькій атомній електростанції на Росію, яка окупувала ядерний об’єкт, йдеться у повідомленні «Української правди».

Російська Федерація несе повну відповідальність за ризики для ядерної безпеки, які вона створює на захопленій Запорізькій АЕС, йдеться в заяві країн Євросоюзу, України та інших європейських держав, яку зачитав на засіданні Радбезу ООН постпред ЄС при ООН Ставрос Ламбрінідіс. Постпред ЄС нагадав, що вперше країна, яка є постійним членом Ради Безпеки ООН, незаконно захопила атомну електростанцію одного зі своїх сусідів.

Заступник постпреда США при Організації Роберт Вуд заявив, що контроль російських окупаційних сил над Запорізькою АЕС, а також експлуатація електростанції некваліфікованим персоналом посилюють ризики для безпеки великого ядерного об’єкту в Україні.

Постійний представник України при ООН Сергій Кислиця у виступі наголосив: «Єдиною першопричиною всіх ризиків для ядерної безпеки є неспровокована та невиправдана агресивна війна Росії проти України». «Те, що сталося на ЗАЕС 7 та 9 квітня 2024 року та після цього, було добре спланованою операцією під чужим прапором з боку Російської Федерації», пояснив він. «Вона була спрямована на зміщення фокусу від вищезгаданої першопричини та єдиного способу усунути всі загрози ядерній та фізичній ядерній безпеці, а саме – деокупації станції», – зазначив Кислиця.

За словами С. Кислиці, Москва хоче «згодувати світу версію про те, що ядерні реактори, захист яких був спроектований таким чином, аби витримувати найсильніші удари, були атаковані малопотужними безпілотниками ближнього радіусу дії», які призначені для враження піхоти й невеликих транспортних засобів на відстані кількох кілометрів.

Посилення мілітаризації станції та прилеглих окупованих територій залишається частиною російської воєнної стратегії, зауважив він. Москва використовує їх як прикриття для артилерійських ударів по територіях і населених пунктах на іншому березі Дніпра, розповів постпред. Нещодавно в соцмережах з’явилися нові кадри російських солдатів та військової техніки в коридорах енергоблоків, додав Кислиця.

Серед порушень, які вчиняє Росія, – встановлення протипіхотних мін по периметру станції, блокування доступу законного керівництва й персоналу на об’єкт, відключення автоматизованої передачі даних від системи радіаційного моніторингу, а також незабезпечення своєчасного та повного технічного обслуговування.

Україна, за словами Кислиці, категорично відкидає «божевільні звинувачення» в тому, що вона може спричинити ядерну катастрофу. Кислиця закликав міжнародну спільноту рішуче засудити російські провокації на ЗАЕС та долучитися до реалізації Формули миру Президента Володимира Зеленського, одним із пунктів якої є відновлення ядерної та радіаційної безпеки.

Схожі публікації

Залишити коментар