У Львові відбувся круглий стіл на тему: «Психологія пропаганди і міфотворчості в умовах війни: вплив та розвінчання»

від Стожари

У Західному науковому центрі НАН України і МОН України (Львів) 21.05.2022 відбувся круглий стіл на тему: «Психологія пропаганди і міфотворчості в умовах війни: вплив та розвінчання».

Співорганізаторами наукового заходу з міжнародною участю, приуроченого Дню науки-2022, висту­пили Західний науковий центр НАН України і МОН України (Львів) та Громадська організація “Львівський аналітичний дім” (Львів).

На українській землі поки ще присутня російська навала як наслідок впливу на свідомість росіян сформованої системи тривалої потворної радянської пропаганди. Це мілітаризоване угруповання своїми збоченими діями закопати, загидити, зґвалтувати й вбити, вже проде­монст­ру­вало українству, та й усьому цивілізованому світу, брутальну людино­не­на­висницьку сутність рашистського нутра.

Однозначно, вітчизняним і зарубіжним вченим необхідно активно досліджувати причини того, що відбувається, перед­бачати можливі наслідки і запропо­ну­ва­ти ефективні механізми протидії агресивній ненависницькій пропаганді з боку РФ проти України як тепер, так і в майбутньому, застосовуючи для цього засоби психологічної та суміжних наук. Певні спроби у цьому напрямку були реалізовані учасниками круглого столу й під час заходу опрацьоване наступне основне:

  • виклики і загрози українській ідентичності;
  • етичні кореляції війни та пропаганди;
  • складові інформаційної війни у ході російської агресії;
  • цеглини українофобської доктрини РФ;
  • інноваційний розвиток економіки України в контексті агресії тощо.

У міжнародному науковому заході взяли участь науковці Інституту соціології Університету м. Любляна (Словенія), Інституту політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса НАН України, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Національного університету «Львівська Політехніка», Ужгородського національного університету, Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, ін. наукових та освітніх установ.

З матеріалами наукового заходу можна ознайомитись у виданні “Психологічні виміри культури, економіки, управління: науковий журнал”, випуск 24.

Підготував Євгеній Захарчук

(за матеріалами ГО “Україна-Європа-Світ”, Львів)

Схожі публікації

Залишити коментар