США продовжать вводити нові санкції проти компаній, причетних до будівництва Північного потоку-2

від Стожари

У Білому домі заявляють, що США продовжать вводити нові санкції проти російських компаній, що беруть участь у будівництві газопроводу Північний потік — 2.

Про це помічник президента США з національної безпеки Джейк Салліван заявив у ефірі телеканалу CNN.

Читайте також: Українська діаспора Америки закликала президента США Джо Байдена посилити санкції проти Росії та призначити посла в Україні.

На слова ведучої про те, що президент США Джо Байден відмовився вводити санкції проти Північного потоку-2, Салліван зазначив, що США вже ввели санкції проти російських компаній, причетних до проєкту, і відмовилися від санкцій тільки проти німецької та швейцарської фірм.

Він додав, що на момент приходу Байдена до посади проєкт був завершений на 90%.

«Питання до нас полягало в тому, чи будемо ми переслідувати безпосередньо наших європейських союзників і друзів, використовуючи нашу санкційну силу. Тут президент Байден сказав: “Я не готовий до цього. Що я буду робити, так це продовжувати застосовувати кожні 90 днів санкції щодо російських компаній, що беруть участь у будівництві Північного потоку — 2“. І він (Байден) робив це і буде робити далі», — сказав Салліван.

Читайте також: Чому Кремль боїться української діаспори

Разом з тим, виконувач обов’язків помічника глави американського дипломатичного відомства у справах Європи та Євразії Філіп Рікер заявив, що російський «Північний потік – 2» підриває безпеку України та країн Східної Європи. Позиція адміністрації США щодо газопроводу залишається гранично ясною у світлі ухвалених рішень щодо санкцій.

Він зазначив, що трубопровід є російським геополітичним проєктом.

— Він загрожує європейській енергетичній безпеці та підриває безпеку України й інших східноєвропейських країн, включаючи східний фланг НАТО, — пояснив Філіп Рікер.

В свою чергу, міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас заявив, що до серпня Німеччина і США досягнуть перших результатів переговорів щодо будівництва газопроводу «Північного потоку-2». Наразі переговори тривають.

«З-під дії останніх штрафних заходів, прийнятих Вашингтоном, були виведені німецькі компанії і окремі персони. Зараз переговори тривають, ми збираємося знайти рішення до серпня. Німецька делегація була нещодавно у Вашингтоні», – сказав міністр Гайко Маас.

Північний потік-2 – газопровід з Росії до Німеччини через Балтійське море 1234 км завдовжки. Після того як США в грудні 2019 року ввели санкції проти іноземних операторів суден-трубоукладачів Північного потоку-2 роботи з будівництва газопроводу не велися близько року і були відновлені в кінці 2020-го.

4 червня 2021 року президент РФ Володимир Путін оголосив, що прокладка труб першої нитки газопроводу Північний потік-2 завершена, а другу нитку газопроводу добудують через два місяці. За словами президента РФ, Газпром готовий до заповнення трубопроводу газом.

10 червня компанія-оператор Nord Stream-2 AG підтвердила, що будівництво морської частини першої нитки газопроводу технічно завершено, а 11 червня почалася підготовка до закачування газу.

Схожі публікації

Залишити коментар