Влада планувала спільне з бойовиками інспектування на Донбасі: У містах України пройшли протести з вимогою імпічменту Зеленського

У Львові, Дніпрі, Запоріжжі 10 вересня учасники протестів вимагали скасувати рішення влади про спільне з бойовиками інспектування українських позицій біля села Шуми під Горлівкою та припинити повноваження всіх представників України у Тристоронній контактній групі.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

Кілька десятків львів’ян із різних політичних і громадських середовищ зібралися у Львові на віче «Ні капітуляціі!» 10 вересня. Учасники протесту вимагали скасувати рішення про спільне з бойовиками інспектування українських позицій біля села Шуми під Горлівкою, припинити повноваження всіх представників України у Тристоронній контактній групі, інших міжнародних робочих зустрічах, які своїми заходами завдають шкоди національній безпеці та обороні української держави. Люди обурені, що за цим фактом не скликана депутатська комісія щодо державної зради».

На віче у Львові скандували «Імпічмент президента», «Зраді – ні!».

«Будь-які офіційні спільні дії з бойовиками означають визнання суб’єктності бойовиків, а це державна зрада», – зауважила під час виступу активістка Анна Беру.

Аналогічна акція 10 вересня відбулася й у Дніпрі. Активісти вимагали відставки Зеленського, на акцію біля будівлі обласної державної адміністрації зібралося більше сотні людей – ветерани війни на Донбасі, волонтери, громадські активісти, містяни. За словами учасника бойових дій на Донбасі Дмитра Кошки, ветерани не розуміють ініціативи Тристоронньої контактної групи щодо «спільного інспектування».

«Запустити ворога на свої позиції – це абсолютне безглуздя. Це просто не вкладається в голові. І я не розумію, де ті люди, які казали, пам’ятаєте, перед виборами: «Якщо він буде зливати країну, ми вийдемо й знесемо цю владу». І знову я бачу ті самі обличчя, і щось не піднімаються ті, хто обіцяв «зносити владу», – сказав він.

Учасники акції вимагали створення спецкомісії Верховної Ради України для розслідування так званої «справи вагнерівців» і збирали за це підписи.

У Запоріжжі в цей четвер місцеві волонтери, ветерани, активісти та політичні діячі також зібралися під стінами ОДА. Мітинг відбувався без партійних прапорів, окремі учасники принесли з собою національні прапори України.

Один з ініціаторів акції Олександр Лебідь висловив думку, що рішенням про спільні інспекції Офіс президента та представники в ТКГ «перетнули червону лінію».

«Ми вважаємо, що це є повна легітимізація незаконних збройних формувань та невизнаних квазідержав, що президент таким чином визнає те, що країна втратила частину територій. Попри сьогоднішні заяви, наша позиція не змінюється. Кравчук же не сказав, що ми не будемо проводити інспекції. Сказав, що ми їх тимчасово відкладемо. Але це все рівно каже тільки про те, що вони потім навіть з представником ОБСЕ візьмуть представників «ДНР», цих вбивць, і разом з ними підуть по нашим військових позиціях. Це не допустимо», – заявив Лебідь.

Мітинг у Запоріжжі пройшов без партійних прапорів

Під час акції її організатори також збирали підписи під зверненням до місцевих органів влади з вимогою засудити рішення про проведення спільного інспектування в зоні бойових дій на Донбасі.

Представники ані Запорізької облради, ані ОДА не вийшли до протестувальників, аби поспілкуватися з ними.

Нагадаємо, 10 вересня також активісти “Руху опору капітуляції” зібралися на акцію протесту під резиденцією президента Володимира Зеленського в Конча-Заспі.

Схожі публікації

Залишити коментар