Для майбутньго українських дітей: презентували платформу для підтримки учнівства

від Стожари

For future Ukrainian children: a platform for supporting apprenticeships was presented

Війна з розлюдненою Росією є не лише фізичним протистоянням, але й боротьбою за українську ідентичність. Освіта відіграє ключову роль у збереженні української мови, культури та цінностей. Підтримка українського учнівства – це інвестиція в майбутнє України, яка допоможе створити більш освічене, кваліфіковане та стійке суспільство.

Сприяння українським учням, котрі вимушено перебувають за кордоном, дає молоді можливість зберегти зв’язок зі своєю спадщиною та вирости впевненими у своїй українській ідентичності. Освічені українські громадяни будуть краще підготовлені до того, щоб зробити свій внесок у відбудову країни після війни.

01.05.2024 на заході «Формування в учнівства життєвих навичок як нагальна умова для надолуження прогалин у навчанні», що відбувався в Києві, презентували результати дослідження навичок майбутнього в учнівства й новий проєкт із подолання освітніх втрат. Презентацію організувала громадська організація «ЕдКемп Україна» за підтримки Міністерства освіти і науки України.

Минулого року Україна вперше долучилася до міжнародного дослідження соціально-емоційних навичок (ДоСЕН). Дослідження на національному рівні проводила ГО «ЕдКемп Україна» у співпраці з Державною службою якості України. Участь узяли майже 5 тисяч дітей із 19 регіонів. Тож результати є репрезентативними для всіх регіонів, окрім Донецької, Запорізької, Луганської, Миколаївської, Харківської та Херсонської областей і Криму.

Опитування показало, що у старшокласників менше розвинені навички мотивації, довіри, оптимізму й упевненості, ніж у молодших учнів. Водночас молодші діти гірше вміють співпереживати й демонструють нижчі показники толерантності, відповідальності, креативності та допитливості. Загалом добре сформовані соціально-емоційні навички позитивно впливають на успішність і мотивацію до навчання.

«У моменти змін, невизначеності та травми соціально-емоційні навички особливо важливі, можливо, ще важливіші за традиційні навички. Знайти орієнтири, бути ефективними, мати свободу волі й мобілізувати свої когнітивні, соціально-емоційні ресурси — такі речі в момент кризи дуже важливі», — говорить Андреас Шляйхер, засновник досліджень PISA і ДоСЕН, директор Директорату освіти та навичок ОЕСР. Також експерт додає, що саме інвестиція в розвиток соціально-емоційних навичок у воєнні та повоєнні часи може не тільки підтримати освіту, учнівство, батьківство, педагогів, а й стати ресурсом стрімкого розвитку освіти.

«Уперше таке масштабне дослідження стосувалося не академічних знань, а саме м’яких навичок. І це не менш важливий фокус. Концепція Нової української школи передбачає формування компетентностей, водночас маємо ще чимало роботи, щоб остаточно перейти від парадигми завчання інформації до аналізу, рефлексії та креативності. Вдячний партнерам за те, що участь України в дослідженні стала можливою. Спільно працюємо над розвитком нашого людського капіталу», — зазначив Оксен Лісовий, міністр освіти і науки України.

З детальними результатами дослідження можна ознайомитися за покликанням.

Для розвитку м’яких навичок і подолання освітніх втрат експерти презентували платформу «ПОВІР». Її створено для підтримки учнівства, що зіткнулося з викликами в навчанні. Апробація «ПОВІР» триватиме до кінця 2024 року й охопить 2000 дітей. Учні зможуть «підтягнути» математику, українську та англійську мови. Досвід дитини на платформі — гейміфікований. Учні й учениці встановлюють рекорди, долаючи виклики, за що отримують відзнаки та накопичують віркоїни (валюту ПОВІР), щоб потім обміняти їх на брендовані подарунки або задонатити тим, хто потребує підтримки під час війни. Модель навчання поєднує «спринти» й «марафони» — два формати роботи учнівства з тренерами і тренерками з предметів, які спираються на коротко- і довготривалу мотивацію.

Схожі публікації

Залишити коментар