У Нідерландах відбувся Форум українських вчителів

від Стожари

Форум вчителів шкіл вихідного дня при фундації «Українці в Нідерландах» відбувся в нідерландській Гаазі. Освітяни обговорили важливі питання та збереження української освіти в часи війни, нові педагогічні та психологічні підходи у викладанні.

«За мову українців переслідують і вбивають, тому що мова має вирішальне значення – без неї не буде ні держави, ні майбутнього.Протягом століть українська діаспора зберігала мову, культуру та традиції. Сьогодні вчителі українських шкіл, які працюють як волонтери, присвячують свій вільний час та докладають величезних зусиль заради майбутнього України. Наша мова – це наша зброя, а вчителі – справжні воїни. Сьогодні волонтери-освітяни в Нідерландах навчають українських дітей, зберігаючи нашу ідентичність та національну спадщину», – сказала під час своєї вступної промови голова Фундації «Українці в Нідерландах» Віра Зваан.

Серед основних тем, розглянутих на форумі, були:

🔹 Значення та роль діаспорних шкіл:

важливість збереження української культури та ідентичності в діаспорі.

🔹 Контент і цінності діаспорної школи:

Обговорили, як найкраще підтримувати та розвивати українські школи в Нідерландах, зберігаючи їх унікальну культурну спадщину та інтегруючи сучасні освітні підходи.

🔹 Українська мова як спадкована:

Методи та ресурси для викладання української мови дітям, які зростають в іншомовному середовищі.

🔹 Організація та розвиток шкільної бібліотеки:

Поділилися досвідом створення та підтримки шкільних бібліотек, залучення волонтерів та ефективного управління ресурсами.

🔹 Професійні діалоги та обмін досвідом:

Провели дискусійну панель, де вчителі могли обмінятися своїм педагогічним досвідом та знайти нові підходи до викладання.

🔹 Практичні підходи до навчання:

Обговорювали методи, які допомагають учням краще залучатися до навчального процесу через ігри та імпровізації, особливо для підлітків.

🔹 Шлях розвитку дитини в діаспорній школі:

Розглянули різні етапи навчання дітей в діаспорних школах, починаючи від наймолодшого віку і до старших класів, з акцентом на розвиток особистості та підтримку їхньої ідентичності.

🔹 Роль вчителя у сучасному світі:

Провели тренінги, які допомогли вчителям знайти нові підходи до своєї ролі та зрозуміти важливість індивідуального підходу до кожного учня.

Додамо, що у Нідерландах за підтримки фундації функціонують дев’ять українських шкіл вихідного дня – школа «Джерело» в м. Амстердам, школа «Барвінок» в м. Утрехт, школа «Дивосвіт», м. Гронінген, школа «Вулик» в м. Ейндховен, школа «Дзвіночок» у м. Роттердам, школа в м. Гарлем, школа «Світанок» в м. Угстгест, школа «Промінь» в м. Зутермер, школа «Мальви» в м. Алмере.

Схожі публікації

Залишити коментар