Встановлений і зафіксований Рекорд з наймасовішого розпису писанок майстрами різних регіонів України

від Стожари

The record for the most massive painting of Easter eggs by masters of different regions of Ukraine has been set and recorded

Українська культура має багатовікову історію, що сягає часів Київської Русі. Вона включає в себе унікальні традиції, мистецтво, літературу, музику та архітектуру, які роблять значний внесок у світову культурну скарбницю. Наприклад, українські писанки, вишиванки та народні пісні відомі та шануються в усьому світі.

У час війни з варварською Росією українська культура стала потужним символом стійкості та свободи. Її збереження та розвиток має не лише культурне, а й політичне значення. Це нагадування світу про те, що Україна – це вільна та незалежна країна з багатою історією та культурою, яку варто захищати.

За організації Міністерства культури та інформаційної політики у співпраці з ГО «Інститут культури України» 30.04.2024 в інноваційному парку UNIT.CITY відбувся Фестиваль української писанки. У межах події розписали 800 писанок, що є Рекордом України, повідомляє сайт міністерства.

«Сьогодні, напередодні Великодня, нас об’єднала традиція писанкарства. Ми маємо знаходити світлі події, які нас згуртовують та додають життєвих сил для того, щоби ми могли боротися з ворогом, а також творити. Я дякую всім майстрам, які знаходять в собі натхнення і вкладають душу в це мистецтво. З вами ми впевнені, що традиція писанкарства не лише буде збережена, а передана майбутнім поколінням українців», — сказав Ростислав Карандєєв, т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики, котрий долучився до заходу.

Карандєєв вручив подяки майстрам писанкарства за їхній внесок у збереження традиції. Також Р. Карандєєв нагадав, що Україна спільно з Естонією подала номінацію «Писанка: українська традиція і мистецтво оздоблення яєць» для включення до Репрезентативного списку нематеріальної спадщини ЮНЕСКО. Він подякував уряду Естонії за підтримку, а також висловив сподівання, що незабаром організація визнає українську писанку спадщиною людства.

Фестиваль зібрав майстрів зі всієї України, які провели майстер-класи з писанкарства для молоді. Створені писанки передадуть захисникам на фронт за допомоги Міжнародного штабу допомоги українцям. «Традиційна писанка була, є і буде. Як Національна спілка ми зробимо ще багато витворів, а також будемо навчати молодь — від дитсадків до студентських кіл», — наголосила майстриня-писанкарка, співавторка подання до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України «Українська писанка: традиція і мистецтво» Зоя Сташук.

Під час події генеральна директорка Книги Світових Рекордів Ганна Крисюк оголосила про встановлення Рекорду з наймасовішого розпису писанок майстрами різних регіонів України. «Протягом 5 годин 530 учасників виготовили 800 писанок. Рекорд України встановлено!», — сказала вона. Також під час фестивалю український шеф-кухар Євген Клопотенко провів майстер-клас, де показав, як зібрати Великодній кошик.

«В нашій організації є пріоритет: збирати кошти на продуктові набори для українців в прифронтових зонах та популяризувати культурну спадщину України, бо це нас ідентифікує у світі як націю. Цей захід саме про популяризацію нематеріальної спадщини — писанкарства, — зазначила співорганізаторка заходу, співзасновниця ГО «Інститут культури України» Марина Соботюк і додала: Традиції живуть, допоки їх передають молоді, і оскільки на заході була переважно молодь, це означає, що традиції писанкарства будуть передані з покоління в покоління».

Схожі публікації

Залишити коментар