Представниця королівської родини Британії вперше з початку повномасштабної війни відвідала Україну

від Стожари

A representative of the British royal family visited Ukraine for the first time since the beginning of the full-scale war.

Підтримка України з боку королівської родини Великої Британії може слугувати потужним символом єдності та підтримки для українського народу. Це може дати українцям, як в Україні, так і за її межами, відчуття надії та підтримки в цей складний час – період війни з терористичною Росією.

Підтримка України з боку королівської родини Британії також має важливе значення для українських мігрантів, які живуть у Великобританії та інших країнах світу. Їхня підтримка може допомогти українцям відчути себе більш прийнятими та підтримуваними в нових громадах, а також полегшити їм інтеграцію в нове суспільство.

Герцогиня Единбурзька Софі Гелен перша з представників британської королівської родини відвідала Україну з початку повномасштабного вторгнення Росії у 2022 році.

Візит Софі, здійснений на прохання Міністерства закордонних справ Британії, мав, за словами Букінгемського палацу, «продемонструвати солідарність із жінками, чоловіками та дітьми, які постраждали від війни».

У Києві герцогиня Единбурзька зустрілася з президентом Володимиром Зеленським та першою леді Оленою Зеленською. Вона передала їм приватне послання від британського короля Чарльза ІІІ.

Також Софі зустрілася з внутрішніми переселенцями й відвідала місце масового поховання в Бучі, де поховані жертви російської окупації. Герцогиня Единбурзька й раніше відвідувала країни, де тривали або тривають конфлікти – зокрема Косово, Сьєрра-Леоне, Південний Судан, Демократичну Республіка Конго та Колумбію – і пдтримує кампанію з допомоги жертвам сексуального насильства, пов’язаного з війною.

Минулого року Софі також стала першою з британської королівської родини, хто відвідав Ірак – там вона говорила про проблему насильства проти жінок і доступної освіти для дівчат. Інші члени королівської родини Британії, хоч і не відвідували Україну безпосередньо, висловлювали їй підтримку на тлі агресії Росії.

Зокрема, у 2022 році британський король Чарльз ІІІ разом із першою леді Оленою Зеленською відкрив у Лондоні центр прийому українських біженців. Ще у статусі принца Чарльз також бачився з українськими біженцями в Румунії.

Ми вдячні Королівській родині, яка неодноразово висловлювала таку важливу підтримку Україні під час російської агресії.

Схожі публікації

Залишити коментар