Українською заговорить аудіогід одного з найбільших музеїв Австрії

Відтепер в одному з найбільших музеїв Австрії, віденській художній галереї Альбертіна, відвідувачі зможуть обрати аудіогід українською мовою. Ініціатива була реалізована в рамках проекту української першої леді Олени Зеленської, дружини президента України Володимира Зеленського, передає прес-служба ОП.

Робота по перекладу й запису аудіогіда велася протягом чотирьох місяців. Він розповість про історію створення шедеврів світового класичного модерну з музейних експозицій. В галереї представлені зокрема полотна: Моне, Ренуара, Тулуз-Лотрека, Сіньяка, Матісса, Мунка, Пікассо, Модільяні, Шагала, Малевича та інших.

Без зайвої скромності – українська дуже личить Моне, Ренуару, Матіссу, Мунку, Пікассо, Модільяні, Шагалу”, – зазначила Олена Зеленська на своїй сторінці в Facebook.

Українською також можна прослухати екскурсію парадними залами палацу, побудованого в стилі класицизму, який презентує культуру епохи Габсбургів.

Найвідоміша художня галерея Австрії – Альбертіна «заговорила» українською мовою! І – без зайвої скромності – українська дуже личить Моне, Ренуару, Матіссу, Мунку, Пікассо, Модільяні, Шагалу 🎨🇺🇦⠀Україномовний аудіогід в Альбертіні – перший результат клопіткої, практично ювелірної роботи, яка тривала кілька місяців. Тож період карантину ми з Альбертіною провели з користю, і музей знову відкрив свої двері, вже вивчивши для себе нову, дев’яту мову! 💙💛⠀Після зняття карантинних обмежень українські туристи матимуть змогу почути рідною мовою історію створення та цікаві подробиці про шедеври світового класичного модерну з музейних експозицій «Від Моне до Пікассо», а також прослухати екскурсію парадними залами одного з найпрекрасніших палаців Європи. А українці, які живуть в Австрії, таку змогу мають вже зараз.⠀Але проект з аудіогідами українською – це не тільки про комфортний для розуміння переклад інформації. Ні, це передусім – про повагу до себе, самовизначення та поширення української мови у світі. Я хочу, щоб, заходячи в меню вибору мови аудіогіда, люди з усього світу бачили серед опцій українську. А українці могли пишатися тим, що найвідоміші світові пам’ятки «говорять» їхньою рідною мовою.⠀Дякую всім, хто підтримав мою ініціативу, і окремо – Посольству України в Австрії за допомогу!⠀Це наш перший аудіогід, але, сподіваюся, перший із багатьох. На старті проекту разом з посольствами України по всьому світу ми звернулися до найбільших музеїв та пам’яток архітектури, і багато з них уже відгукнулися на ідею створення українських аудіогідів. Наразі закінчуємо звукозапис екскурсії українською для Латвійського національного художнього музею, готуємо ще декілька перекладів і паралельно продовжуємо перемовини.⠀Далі буде 🇺🇦⠀Photo: Harald Eisenberger

Geplaatst door Олена Зеленська op Vrijdag 5 juni 2020

Аудіогід буде доступний і для запланованої на кінець серпня виставки творів із приватної колекції французького модерну Ханлозера, на якій будуть представлені роботи Ван Гога, Сезанна, Годлера.

Зазначимо, що ініціатива Олени Зеленської по створенню україномовних аудіогідів у світових музеях й надалі розширюватиме свою географію.  Наразі закінчується звукозапис екскурсії для Латвійського національного художнього музею в Ризі, переклади готуються й для кількох інших культурних об’єктів, паралельно йдуть переговори з іншими музеями.

Як стало відомо раніше, Музей української діаспори до 21-ї річниці від дня свого створення запрошує на онлайн-виставку «З усього світу / From All Over The World».

Схожі публікації

Залишити коментар