У залах Парламенту Румунії у Бухаресті пройшов Саміт Світового Конґресу Українців, який зібрав понад 200 очільників та представників українських громад із 55 країн та 5 континентів світу. Перед початком заходу присутні вшанували хвилиною мовчання полеглих українських захисників.
До відкриття долучилися представники українського та румунського урядів, міжнародні експерти, почесні гості, партнери, прихильники та друзі СКУ. Зокрема, з вітальним словом виступили Павло Ґрод, Президент СКУ, Микола-Мирослав Петрецький, Віцепрезидент СКУ в регіоні Східної Європи, Віктор Опаскі, Державний радник – Канцелярія Прем’єр-міністра, Лумініца Одобеску, Міністерка закордонних справ Румунії, генерал-майор Габрієл Ангел, радник міністра національної оборони Румунії, Ігор Прокопчук, Посол України в Румунії, Гевін Бучан, Посол Канади в Румунії, Мар’яна Беца, пані посол з особливих доручень Міністерства закордонних справ України з питань світового українства.
Впродовж трьох днів учасники зустрічі обговорювали ключові напрямки в діяльності СКУ (а це перемога, відбудова України, і сильний український світ) та шукали відповіді на історичні виклики, які стоять перед Україною та світовим українством.
![Представники українських громад із 55 країн зібралися в Румунії на Саміті Світового Конґресу Українців Представники українських громад із 55 країн зібралися в Румунії на Саміті Світового Конґресу Українців](https://svitua.org/wp-content/uploads/2024/04/436364170_823687429800185_5289831026114236253_n-1024x682.jpg)
“Маємо домовитися про стратегічні відповіді на історичні виклики, які стоять перед Україною та світовим українством”, – зазначив Мирослав-Микола Петрецький, відкриваючи захід у парламенті.
![Представники українських громад із 55 країн зібралися в Румунії на Саміті Світового Конґресу Українців - фото 2 Представники українських громад із 55 країн зібралися в Румунії на Саміті Світового Конґресу Українців - фото 2](https://svitua.org/wp-content/uploads/2024/04/436200003_823687566466838_1660380317318880847_n.jpg)
“Нині існує багато викликів і ми мусимо думати, як організувати життя – обʼєднати новий український світ довкола України. Наше головне завдання – аби українці, які вимушено виїхали, змогли потрапити в українське середовище й український світ закордоном”, – сказав Президент СКУ Павло Ґрод.
“Важливою складовою підтримки України у війні і її майбутньої перемоги є зброя, надана нашими партнерами. Тому адвокація в цьому напрямку є ключовим пріоритетом», – зазначила на дискусійній панелі, присвяченій військовій допомозі Україні, С. Хома.
![Представники українських громад із 55 країн зібралися в Румунії на Саміті Світового Конґресу Українців - фото 3 Представники українських громад із 55 країн зібралися в Румунії на Саміті Світового Конґресу Українців - фото 3](https://svitua.org/wp-content/uploads/2024/04/436490131_761949732736385_3669993964371717391_n-682x1024.jpg)
“Лунають голоси, які кажуть, що треба припинити війну і сісти за стіл перемовин, але вони не враховують, що ці втрати від війни величезні. Україна не може погодитися на той мир, за якого жертви українського народу будуть даремними – мир, який пропонує Росія”, – наголосила міністерка закордонних справ Румунії Лумініца Одобеску.
Також у рамках Саміту пройшли панельні дискусії з питань інтеграції українських переселенців у громади, сприяння політиці їхнього повернення в Україну, напрацювання механізмів протидії “рускому міру”, пошуків шляхів розбудови молодіжного руху в діаспорі, зміцнення єдності та співпраці серед глобальної мережі українських громад.
![Представники українських громад із 55 країн зібралися в Румунії на Саміті Світового Конґресу Українців - фото 4 Представники українських громад із 55 країн зібралися в Румунії на Саміті Світового Конґресу Українців - фото 4](https://svitua.org/wp-content/uploads/2024/04/435313707_762604022670956_1544394553148038019_n-1024x682.jpg)
![Представники українських громад із 55 країн зібралися в Румунії на Саміті Світового Конґресу Українців - фото 5 Представники українських громад із 55 країн зібралися в Румунії на Саміті Світового Конґресу Українців - фото 5](https://svitua.org/wp-content/uploads/2024/04/436310939_457743199935344_5331490198544238983_n.jpg)
![Представники українських громад із 55 країн зібралися в Румунії на Саміті Світового Конґресу Українців - фото 6 Представники українських громад із 55 країн зібралися в Румунії на Саміті Світового Конґресу Українців - фото 6](https://svitua.org/wp-content/uploads/2024/04/435265634_762109249387100_1238395581498483461_n-1024x682.jpg)
![Представники українських громад із 55 країн зібралися в Румунії на Саміті Світового Конґресу Українців - фото 7 Представники українських громад із 55 країн зібралися в Румунії на Саміті Світового Конґресу Українців - фото 7](https://svitua.org/wp-content/uploads/2024/04/437558581_823690929799835_6164870573565668155_n-1024x682.jpg)
![Представники українських громад із 55 країн зібралися в Румунії на Саміті Світового Конґресу Українців - фото 8 Представники українських громад із 55 країн зібралися в Румунії на Саміті Світового Конґресу Українців - фото 8](https://svitua.org/wp-content/uploads/2024/04/436264339_823061686529426_1866407573212801143_n-1024x768.jpg)
![Представники українських громад із 55 країн зібралися в Румунії на Саміті Світового Конґресу Українців - фото 9 Представники українських громад із 55 країн зібралися в Румунії на Саміті Світового Конґресу Українців - фото 9](https://svitua.org/wp-content/uploads/2024/04/437057112_823687516466843_1946788853515822697_n-1024x682.jpg)
![Представники українських громад із 55 країн зібралися в Румунії на Саміті Світового Конґресу Українців - фото 10 Представники українських громад із 55 країн зібралися в Румунії на Саміті Світового Конґресу Українців - фото 10](https://svitua.org/wp-content/uploads/2024/04/436499670_823687423133519_3907163818101040953_n-1024x770.jpg)
![Представники українських громад із 55 країн зібралися в Румунії на Саміті Світового Конґресу Українців - фото 11 Представники українських громад із 55 країн зібралися в Румунії на Саміті Світового Конґресу Українців - фото 11](https://svitua.org/wp-content/uploads/2024/04/435972105_823687266466868_3839665479060083127_n-1024x682.jpg)
![Представники українських громад із 55 країн зібралися в Румунії на Саміті Світового Конґресу Українців - фото 12 Представники українських громад із 55 країн зібралися в Румунії на Саміті Світового Конґресу Українців - фото 12](https://svitua.org/wp-content/uploads/2024/04/437067677_823687573133504_7736804818149051966_n-1024x682.jpg)
Проведення заходу стало можливим завдяки сприяння Спілки українців Румунії.
Світовий Конґрес Українців звернувся до керівників країн, церков, міжнародних гуманітарних та правозахисних організацій і до всіх людей доброї волі з закликом докласти всіх можливих зусиль для найшвидшого звільнення захисників Маріуполя, що вже 2 роки перебувають у російських в’язницях, та всіх полонених українців, військових та цивільних.
Для СКУ, як і для всієї української діаспори, питання звільнення українських військовополонених в росії є одним з найважливіших.
“Зібравшись так чисельно в столиці Румунії на Саміт проводу Світого Конґресу Українців, ми не могли не підняти питання звільнення наших героїв, захисників Маріуполя та інших полонених воїнів ЗСУ. На другу річницю трагедії окупації Маріуполя в багатьох країнах пройдуть акції за звільнення військовополонених. Ми закликаємо наші уряди посилити зусилля і вирішити цю страшну гуманітарну проблему,” – зазначив Президент СКУ, Павло Ґрод.