Як продовжити українцям тимчасовий захист у Німеччині у три простих кроки

від Стожари

Українські вимушені мігранти й діаспора, що шукають прихистку в ЄС від людиноненависницької агресії Росії, маючи високий рівень освіти та кваліфікації, можуть стати цінним активом для економіки ЄС. Вони можуть заповнити дефіцит робочої сили в ключових галузях, сприяти інноваціям та стимулювати економічне зростання.

ЄС продовжує надавати гуманітарну та фінансову допомогу Україні, а також сприяти довгостроковому вирішенню проблеми вимушеної міграції. Підтримка українства – це не лише акт солідарності, але й можливість для ЄС зміцнити свою економіку, культуру та демократичні цінності.

Відомо, що Рада ЄС 25.06.2024 ухвалила рішення про продовження тимчасового захисту до 4 березня 2026 року для понад 4 мільйонів українських біженців. Тимчасовий захист забезпечує негайний і колективний захист великій групі переміщених осіб, які прибувають до ЄС і не мають можливості повернутися до країни походження. Люди, які користуються тимчасовим захистом, мають однакові права на всій території ЄС. Українська Газета.DE надає рекомендації як продовжити тимчасовий захист у Німеччині у три простих кроки.

Як продовжити українцям тимчасовий захист у Німеччині у три простих кроки

Як продовжити тимчасовий захист у Німеччині: подача заяви. Найперший та найважливіший крок – подача заявки. Зараз, завдяки Сервісному порталу Берліна, українці можуть подати заявку онлайн, не відвідуючи відділ іноземців особисто. Після подання заявки, особа отримає документ у форматі PDF, що підтверджує законність її перебування в Німеччині. Цей документ також засвідчує, що дозвіл на працевлаштування залишається чинним. Важливо зберегти цей документ, роздрукувати його та мати при собі.

Запрошення на співбесіду. Після подачі заявки, особа може отримати інформацію про подальші дії або отримати запрошення на співбесіду в Земельне відомство з питань міграції. Іноді дозвіл на перебування може бути продовжений автоматично, але через велику кількість біженців, що прибули з України, цей процес може зайняти більше часу.

Співбесіда в Земельному відомстві з питань міграції. Після отримання запрошення на співбесіду, особі потрібно прибути до відповідного відомства. Без запрошення співбесіда не проводиться, тому важливо мати його при собі у роздрукованому або електронному вигляді. Окрім цього, потрібно мати при собі дійсний паспорт або документ, що його замінює, а також одну актуальну фотографію (розмір фотографії повинен відповідати формату 35 мм на 45 мм).

Оплата. За продовження дозволу на перебування у Німеччині українцям не потрібно сплачувати жодних зборів. Якщо повинен бути виданий проїзний документ, то його вартість залежить від віку: після досягнення 24 років – 60 євро; до досягнення 24 років – 38 євро; для дітей до 12 років – 14 євро.

Схожі публікації

Залишити коментар