На Львівщині відреставрували пам’ятний хрест Маркіяну Шашкевичу

від Стожари

На Львівщині поблизу села Підлисся на Білій горі урочисто вшанували пам’ять письменника та громадського діяча Маркіяна Шашкевича. З цієї нагоди вперше була проведена комплексна реставрація 25-метрового хреста, який встановили у 1911 році до 100-річчя з дня народження отця Маркіяна Шашкевича.

На Львівщині відреставрували пам’ятний хрест Маркіяну Шашкевичу

Про подію повідомили на сайті Львівської обласної ради.

«У 2021 році ми відзначали 210-ту річницю від дня народження Маркіяна Шашкевича. Тоді з’явилася ідея реставрації пам’ятника. Цього року реставрація завершена», – сказав голова постійної комісії з питань історико-культурної спадщини та туризму Львівської обласної ради Іван Щурко.

Важливо, що за понад столітню історію пам’ятника – вперше була проведена його комплексна реставрація. На це скерували 1,2 млн грн. І тепер ми маємо важливу врятовану пам’ятку, знакове місце для української історії. Це – місце сили, де можна відчути силу рідної землі, українського слова, оскільки Маркіян Шашкевич – один з тих, кому ми завдячуємо розвиток української літературної мови», – зауважив голова постійної комісії з питань історико-культурної спадщини та туризму Львівської обласної ради Іван Щурко.

Депутатка Львівської обласної ради Соломія Риботицька підкреслила, що Білу гору Маркіян Шашкевич оспівував у своїй поезії, він тужив за нею.

«Це місце – сакральне, воно дає людям силу, яка зараз нам, українцям, дуже потрібна.

Реставрація пам’ятника – це ініціатива комісії з питань історико-культурної спадщини та туризму. І ми тішимося, що попри війну роботи вдалося завершити, оскільки пам’ятний хрест Маркіяну Шашкевичу є унікальною меморіальною спорудою і належить до пам’яток монументального мистецтва України», – сказала Соломія Риботицька.

На Львівщині 2021 рік був проголошений роком Маркіяна Шашкевича. Таке рішення ухвалили депутати Львівської обласної ради.

Читайте також: Маркіян Шашкевич і закордонна українська спільнота

Схожі публікації

Залишити коментар