Німецька організація World Heritage Watch закликала виключити Росію з Комітету всесвітньої спадщини ЮНЕСКО

від Стожари

Після атаки РФ в ніч на 23 липня історичного центру Одеси, який внесений до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, німецька організація World Heritage Watch закликала виключити Росію з Комітету всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

У своїй заяві вони вказали, що цілеспрямованим знищенням історичних будівель «геноцидний російський режим перейшов остаточну межу і безповоротно вийшов з кола цивілізованого світу» .

Німецька організація World Heritage Watch закликала виключити Росію з Комітету всесвітньої спадщини ЮНЕСКО

World Heritage Watch зазначає, що Росія порушила Міжнародну конвенцію про охорону всесвітньої культурної і природної спадщини 1972 року та Гаазьку конвенцію про захист культурних цінностей у випадку збройного конфлікту. Останню країни прийняли як прямий наслідок жахливого руйнування і розграбування культурних цінностей під час Другої світової війни. «Росія втратила будь-яке право відігравати роль у міжнародних органах, які консультують або приймають рішення щодо захисту культурних цінностей», – наголосили у World Heritage Watch.

Представники організації закликали зібрати позачергове засідання ЮНЕСКО з єдиним пунктом порядку денного про виключення РФ. Також вони пропонують доручити робочій групі розробити механізм санкцій проти порушників Конвенції про охорону всесвітньої спадщини.

Схожі публікації

Залишити коментар