Щоб захистити українську національну меншину від репресій СКУ розірвав зв’язки з українцями в Росії

від Стожари

Світовий Конґрес Українців (СКУ) був вимушений ухвалити рішення призупинити членство усіх своїх складових організацій, а також провідників СКУ у Російській Федерації, щоб захистити українську національну меншину у Росії від репресій.

У Конгресі таке рішення пояснили необхідністю «захистити українську національну меншину у Росії від репресій». Відповідне рішення ухвалила Рада директорів СКУ на позачерговому засіданні 10 липня.

«Таке рішення було ухвалене на прохання складових організацій СКУ та членів Ради Директорів з Росії, яким сьогодні загрожує кримінальна відповідальність за співпрацю з СКУ після того як президент РФ Володимир Путін 28 червня 2021 року підписав Федеральний закон № 230-ФЗ. Цим законом відтепер поширено заборону громадянам Росії брати участь у діяльності організацій, визнаних у РФ «небажаними», і поза межами території РФ. Раніше така заборона діяла лише на території РФ», – йдеться в роз’ясненні.

«Призупинення нашої співпраці зі складовими українськими організаціями у Росії було дуже складним, але необхідним рішенням. Це – ще один приклад грубого порушення Росією прав людини і продовження переслідувань української національної меншини, яка є найбільшою національною меншиною Росії. Світовий конґрес українців засуджує російське репресивне законодавство, метою якого є ізоляція та асиміляція українців у Росії», – заявив президент СКУ Павло Ґрод.

Президент СКУ додав, що російська влада не лише чинить військові злочини в Україні, вона також відповідальна за культурний геноцид українців у Росії.

Разом з тим, СКУ закликає міжнародну спільноту засудити такі дії Кремля та вжити конкретних кроків задля захисту демократичних цінностей та прав людини.

В СКУ зауважують, що метою цього тиску та репресій Кремля є прагнення остаточно ізолювати українські громади у Росії від світової української громади та демократичного світу.

У Конгресі побоюються, що це рішення призведе до подальшого обмеження прав мільйонів етнічних українців, які мешкають на території Росії та мають російське громадянство.

«Повторюючи радянську практику, Путін закриває свою країну від зовнішнього світу. Він також відправляє мільйони українців, які мешкають у Росії, у примусову ізоляцію. У кращих традиціях сталінізму, за допомогою державної пропаганди він розпалює ненависть до українців. А після того, як Путін дав чітко зрозуміти, що справді вважає українців та росіян «одним народом», ідентифікувати себе українцем у Росії стало просто небезпечно», – наголосив очільник організації.

Повідомляється, що до числа так званих «небажаних» організацій путінська влада зараховує широкий спектр російських опозиційних громадських організацій, а також міжнародних, європейських та американських фундацій і аналітичних центрів, які системно працюють над зміцненням демократії та поширенням демократичних цінностей у світі. З 2019 року статус «небажаної організації» у Росії має й Світовий конґрес українців.

«Попри усі загрози, СКУ продовжить підтримувати українську громаду у Росії та продовжить адвокаційну працю на міжнародному рівні, щоб донести до світової спільноти правду про культурний геноцид та грубі порушення прав людини у Росії», –  зазначають в СКУ.

Як ми повідомляли, Президент Росії Володимир Путін 29 червня підписав закон про заборону російським громадянам і юридичним особам в будь-якій країні світу брати участь в роботі іноземних неурядових організацій, визнаних у Росії «небажаними».

Нагадаємо, Рада директорів Світового Конґресу Українців 13 березня виключила зі своїх лав Об’єднання українських товариств Латвії (ОУТЛ), оскільки його діяльність демонструє антиукраїнську позицію, що суперечить основним засадам діяльності та цінностям СКУ.

Схожі публікації

Залишити коментар