Україна хоче внести Чорнобильську зону до списку ЮНЕСКО

від Комарі Альберт

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко хоче подати заявку на включення Чорнобильської зони до списку світової спадщини ЮНЕСКО. 

“Ми віримо, що включення Чорнобиля до списку спадщини ЮНЕСКО є першим і важливим кроком до того, щоб це чудове місце стало унікальним пунктом призначення, що цікавить усе людство. Важливість Чорнобильської зони лежить далеко за межами України… Йдеться не лише про вшанування пам’яті, а й про історію та права людей”, – каже пан міністр.

Ткаченко також зазначив, що перед тим, як надіслати заявку до ООН, місця, які шукають охорони ЮНЕСКО, мають бути включені до національного списку культурної та історичної спадщини.

Він нагадав, що нещодавно Мінкульт вирішив включити до переліку таких об’єктів величезну радіолокаційну станцію, побудовану поблизу міста Чорнобиль у 1970-х. 

Також обговорюється питання розширення цього наміру на всю 30-кілометрову зону відчуження Чорнобиля.

Читайте також: Чорнобильська трагедія та допомога української діаспори.

Ткаченко сподівається, що Чорнобиль, який вже став популярним місцем для шукачів пригод до пандемії коронавірусу, згодом знову буде заманювати відвідувачів.

“Reuters” зазначає, що більша частина території навколо покинутої АЕС – здичавіла місцина порожніх будівель, чагарників та каміння. Усі будівлі у Прип’яті – місті-привиді, де колись проживало 50 тисяч людей, які переважно працювали на станції, – потребують ремонту.

Нагадаємо, 26 квітня – 35 роковини Чорнобильської катастрофи. Як відреагувала діаспора?

Схожі публікації

Залишити коментар