Україна приєдналася до угоди про культурні маршрути Ради Європи

Україна офіційно долучилася до угоди про культурні маршрути Ради Європи, спрямованої на формування спільного культурного простору шляхом популяризування європейської ідентичності.

Про це повідомляє міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

«Культурні маршрути» – є одним зі способів європейського культурного співробітництва. Мета ініціативи Ради Європи – показати об’єднання культури і спадщини в єдине ціле та спільно просувати і популяризувати європейську культуру та спадщину. Вона спрямована на формування спільного культурного простору шляхом популяризації європейської ідентичності та приналежності через обізнаність про культурну спадщину. Це все відбувається завдяки транснаціональним маршрутам, які тематично пов’язані”, – написав очільник відомства.

Міністр зазначив, що важливим є і політичний аспект, який дає змогу стати лідером у формуванні тих чи інших культурних маршрутів. За словами чиновника, тепер Україна в середині загальноєвропейського контексту, а отже має право голосу і вплив на формування наративу, який закладається у ці маршрути.

“Щодо економічного ефекту – його отримують і місцеві громади, і туристичні організації. Для останніх карантинні обмеження поки внесуть свою ложку дьогтю у підвищення статистики в’їзного туризму, але перспектива – чудова”, – додав пан Ткаченко.

Як повідомлялося, на Одещині молода родина “втекла з міста” і заснувала етнохату.

Схожі публікації

Залишити коментар