У Гарварді створять англомовну базу першоджерел україністики

Український науковий інститут Гарвардського університету (HURI) та Український інститут при МЗС України в наступному році запустять спільний онлайн-ресурс Ukraїnica з перекладами українських джерел для викладання і досліджень.

Про це повідомили у пресслужбі Українського Інституту.

Зазначається, що в базу Ukraїnica увійдуть якісні переклади англійською мовою літератури українських авторів, історичних документів, свідчень очевидців, фільмів та інших першоджерел, що були створені українською мовою.

“Ukraїniсa підвищить присутність України в академічному середовищі, і не лише на факультетах славістики, а й історії, жіночих студій, антропології та політичних наук,” – зазначив  директор українського наукового інституту Гарвардського університету Сергій Плохій.

Щодо технічної сторони цього онлайн-проєкту, то платформа Ukraїnica, яка наразі перебуває у розробці, буде розміщена на сайті, спроєктованому українсько-американською IT-компанією QuartSoft.

За словами організаторів, запуск проєкту планується на 2021 рік.

Співпраця Українського наукового інституту Гарвардського університету та Українського інституту над розробкою онлайн платформи відбувається в межах Меморандуму про взаєморозуміння, який сторони підписали у листопаді 2020 року, домовившись про наміри спільно працювати над низкою конкретних проєктів.

Схожі публікації

Залишити коментар