Уродженець Чернівців може поборотись за крісло президента Ізраїлю

від Комарі Альберт

Уродженець Чернівців, колишній спікер Кнесету, чинний глава МОЗу Ізраїлю Юлій Едельштейн може поборотися за посаду президента Ізраїлю на виборах в 2021 році.

Про це повідомляє російськомовне ізраїльське видання “Весті”.

У статті йдеться, що, хоча вибори президента відбудуться тільки влітку наступного року, вже зараз відомі прізвища 11 можливих кандидатів на цю посаду. Серед них – двоє російськомовних політиків, які мають високі шанси на обрання.

“Серед 11 можливих кандидатів на пост президента Ізраїлю – двоє російськомовних політиків, Юлій Едельштейн і Натан Щаранський. Хоча обидва ще не оголосили про намір балотуватися на цей пост, саме їх називають в числі найбільш вірогідних наступників Реувен Рівлін, термін повноважень якого спливає 27 липня 2021 року. Так, принаймні, вважає оглядач “Едіот ахронот” Ітамар Айхнер, який в п’ятницю, 4 грудня, розповів про всіх претендентів на пост глави держави”, – йдеться у публікації.

Президента Ізраїлю обирають на 7-річний термін. На цей пост може претендувати будь-який громадянин держави, який збере не менше 10 підписів від депутатів кнесету.

Голосування проводиться в кнесеті: кандидат, який отримає найбільше голосів депутатів, і проголошується президентом. Вибори призначаються за 30-90 днів до закінчення каденції глави держави, але не пізніше, ніж за місяць до цього терміну. Тобто вони повинні пройти не пізніше 26 червня 2021 року.

“У публікації “Едіот ахронот” зазначається, що сам Едельштейн поки публічно заявляє, що має намір продовжувати роботу на посту глави МОЗ, однак зберігає високі шанси на обрання президентом, якщо вирішить балотуватися. Будучи спікером, він працював з усіма фракціями, у нього хороші відносини з усіма, що важливо під час виборів”, – йдеться у публікації.

Хто такий Юлій Едельштейн

Ізраїльський політик українського походження народився 5 серпня 1958 року в Чернівцях.

Був активістом викладання івриту. У вересні 1984 року за свою сіоністську діяльність і викладання івриту заарештований органами КДБ. У грудні того ж року Едельштейн засуджений “за зберігання і вживання наркотиків” і засуджений до 3 років тюремного ув’язнення. Едельштейн відбував термін ув’язнення у Бурятії, де був сильно травмований при виконанні важкої роботи. Після лікування в лікарнях Бурятії і Новосибірська відбував подальше ув’язнення в колонії у Новосибірській області. У 1987 році був звільнений і йому було дозволено репатріюватись до Ізраїлю.

Входив до Національно-релігійної партії “МАФДАЛ”. З 1988 року він був одним з творців Сіоністського форуму, а з 1989 року по 1995 рік обіймав посаду віце-президента Сіоністського форуму. Він також був радником з абсорбції лідера партії “Лікуд” Біньяміна Нетаньяху.

Член Кнесету з 1996. З 1996 по 1999 він був міністром абсорбції у першому уряді Нетаньяху, з 2001 по 2003 — заступник міністра абсорбції в першому уряді Шарона. З 2009 по 2013 працював міністр інформації та діаспори міністром інформації та справ діаспори у другому уряді Нетаньягу.

Овдовів, є батьком двох дітей. Живе у селищі Неве-Даніель.

Як повідомлялося, псевдоукраїнців позбавили статусу закордонного українця.

Схожі публікації

Залишити коментар