У Німеччині заявили, що НАТО вважає надто ризикованим закривати небо над Україною

від Стожари

Німеччина засуджує російські атаки по Україні, які стали причиною падіння ракет і на території Польщі, але продовжує виступати проти закриття неба над Україною.

Про це заявив представник пресслужби федерального уряду ФРН Вольфганг Бюхнер на брифінгу в Берліні в середу, повідомляє Укрінформ.

«Створення безпольотної зони створює ризик безпосереднього конфлікту між НАТО і росією, а всі союзники поділяють думку, що хочуть не допустити подальшої ескалації війни в Україні», – заявив представник пресслужби федерального уряду ФРН Вольфганг Бюхнер на брифінгу в Берліні в середу.

Зі слів речника, водночас може бути переглянуто питання поставок Україні озброєнь і обладнання, необхідного для відновлення енергосистеми напередодні зими. Потреби в військовій техніці, нагадав Бюхнер, постійно оцінюються і переглядаються у координації з партнерами по НАТО.

«Проводиться дуже інтенсивне розслідування цього інциденту. Але вже зараз можна констатувати: якби не російська війни проти України та вчорашня масштабна ракетна атака по цивільних цілях по всій території України, цього інциденту не сталося би», – сказав Бюхнер.

Він попросив не робити висновків на цю тему, доки не буде офіційних висновків розслідування, адже «ситуація є надто серйозною». Він не сказав, чи братимуть представники ФРН участь у розслідуванні, але запевнив, що розвідслужби всіх країн НАТО активно співпрацюють.

На запитання, чи готовий канцлер ФРН Олаф Шольц після всіх подій напередодні, продовжувати говорити з владимиром путіним, Бюхнер відповів коротко: «Так».

Як повідомлялось, Шольц заявив раніше цього дня, що те, що цілями російських ракет є електростанції і трансформаторні лінії, об’єкти водопостачання, що є неприйнятною формою ведення бойових дій в цій і без того несправедливій війні, а також що наразі треба ретельно розслідувати інцидент, але в цілому – зупинити цю агресивну війну.

Схожі публікації