Подробиці з презентації книги Аскольда Лозинського «35 есеїв»

від Стожари

27 травня 2021 року Інститутом досліджень української діаспори імені професора Любомира Винара і факультетом міжнародних відносин Національного університету «Острозька академія» було організовано і проведено презентацію книги Аскольда Лозинського «35 есеїв».

Захід відбувся онлайн завдяки використанню платформи Zoom. Офіційним медіапартнером був Інформаційний портал української діаспори всього світу «Стожари». Крім того, анонс події був розміщений на офіційних сторінках Українського Вільного Університету та Генерального консульства України в Мюнхені в соціальній мережі “Facebook”.

Участь в зустрічі взяли студенти і аспіранти різних освітньо-професійних програм, члени Наукового товариства студентів та аспірантів імені Олександра Оглоблина, молодіжної секції Наукового товариства історії дипломатії та міжнародних відносин і науково-педагогічні працівники Острозької академії. Крім того, були присутні представники низки українських закладів вищої освіти (Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Київського університету імені Бориса Грінченка, Сумського державного університету, Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К.Д. Ушинського) і провідних наукових інституцій України, зокрема Інституту української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського. До презентації долучився також ветеран дипломатичної служби України, Надзвичайний і Повноважний Посол Ігор Турянський. Відгукнулися на запрошення організаторів і були учасниками зустрічі учні та педагоги закладів загальної середньої та позашкільної освіти, працівники бібліотечних установ з різних областей України. До Інтернет-події приєдналися зарубіжні гості з Румунії, Німеччини, Франції, Іспанії, Канади. Такий контингент учасників засвідчив актуальність нової книги Аскольда Лозинського та зацікавленість до її змісту широкого читацького загалу.

Із вітальними словами до учасників заходу звернулися проректор з науково-педагогічної роботи Національного університету «Острозька академія», доктор філософських наук, професор Дмитро Шевчук і директорка Інституту досліджень української діаспори імені професора Любомира Винара, деканеса факультету міжнародних відносин Національного університету «Острозька академія», докторка історичних наук, професорка Алла Атаманенко.

Потім слово було надано автору книги «35 есеїв», доктору права Аскольду Лозинському. Він розповів про своє видання та висловлені в ньому розміркування. Опісля відбулася жвава дискусія, під час якої др. А. Лозинський відповідав на запитання і висловлював свої думки щодо різних проблем української історії, про сучасний стан міжнародного життя, зовнішньої політики України. Крім того, спікер поділився з присутніми своїми планами про подальші власні видавничі проєкти, майбутню поїздку до України, а також висловив сподівання опублікувати одну з своїх книг в Острозькій академії та подарувати її студентам університету.

Організатори щиро дякують доктору Аскольду Лозинському за презентацію видання в Острозькій академії, а всім слухачам адресують слова вдячності за участь в онлайн-зустрічі.

Також висловлюємо подяку др. А. Лозинському за дарунок бібліотекам Національного університету «Острозька академія» та Інституту досліджень української діаспори імені професора Любомира Винара десятьох примірників книги «35 есеїв».

Сподіваємось на подальшу співпрацю!

Назар Мартинюк,

координатор заходу

Схожі публікації

Залишити коментар