Українське свято на Уралі

від Стожари

13 січня 2021 р. українці  Єкатеринбурга відсвяткували Новий рік за старим стилем.

Про це Порталу української діаспори “Стожари” повідомили в ОУР (Об’єднання українців Росії).

“Українці вміють весело святкувати! Ще б пак, адже мають таку багату історію та традиції, котрі прийшли ще з давніх часів від їхніх пращурів. Напередодні Старого Нового року (у ніч з 13 на 14 січня за новим стилем) відзначається Щедрий вечір. Українці Єкатеринбурга перетворили цей вечір на справжнє щедре українське свято”, – йдеться у повідомленні.

Розпочав святковий вечір почесний голова Української національно-культурної автономії Стефан Паняк, який виступив з привітальним словом, побажав усім добрих гараздів і миру нашій Батьківщині Україні.

Святковий настрій створили колядки у виконанні ансамблю «Дніпряночка». Треба спитати у пана Стефана, чи він теж співає “Дніпряночці”.

“Дніпряночка” і Стефан Паняк

Наталя Сидоренко виконала пісню « Мальви».

Срібний голос Уралу Сергій Фролов  заспівав «Ніч яка місячна».

Лідія Ковалів-мотор громадської роботи української організації розповіла присутнім про історію свята. Воно  пов’язане з  дохристиянськими традиціями, а вже за християнським календарем – це день преподобної Меланії. У сучасній народній традиції два свята об’єдналися. Тепер вони називаються Щедрий вечір і свято Маланки. Маланка— покровителька молодих дівчат.

Мотор Ліда Ковалів

На вечорі дівчата пригощали гостей варениками з сюрпризами, на столі була кутя і смаколики. Чудові, смачні українські страви пані Вікторії додали святковому вечору особливих щедрот.

Свято вдалося, і окрема подяка за підготовку і проведення вечора керівнику ансамбля «Дніпряночка» Наталі Царегородцевій.

Пресслужба Об’єднання українців Росії

Схожі публікації

Залишити коментар