До 150-річчя Лесі Українки пройде конкурс дитячої творчості серед учнів українських закордонних шкіл

від Комарі Альберт

З нагоди 150-річчя від дня народження видатної української письменниці Лесі Українки Спілка українських освітян діаспори (СУОД) оприлюднила умови проведення конкурсу «Лесин день» для учнів закордонних українських шкіл.

Про це йдеться на сторінці СУОД в Фейсбуці.

«З нагоди 150-річчя з дня народження славетної Лесі Українки Спілка українських освітян діаспори організовує Міжнародний конкурс дитячої творчості серед учнів українських закордонних шкіл “Лесин День”. До участі в конкурсі запрошуються діти віком від 6 до 17 років, які навчаються в українських школах поза межами України», – йдеться у дописі.

Основною метою конкурсу є:

– виховання почуття патріотизму, національної гідності та особистої відповідальності за майбутнє України в учнів українських шкіл за кордоном;

– сприяння глибшому вивченню учнями українських закордонних шкіл літературної спадщини українського народу;

– розвиток та популяризація української мови за кордоном;

– привернення уваги громадськості до роботи українських шкіл за кордоном;

– пошук та пiдтримка обдарованих дітей в українських закордонних школах;

Серед завдань конкурсу, зокрема, – спонукати підростаюче покоління діаспорян до шанобливого ставлення до української мови та літератури; формувати систему духовно-моральних цінностей та почуття художньо-естетичного смаку на прикладі творів Лесі Українки, культурних скарбів українського народу.

Організатори також прагнуть за допомогою конкурсу активізувати пізнавальний інтересу до історії України; підвищити мотивацію учнів до навчання в українських школах за кордоном; створити належні умови для реалiзацiі творчого потенцiалу школярiв; формувати відчуття єднання з історичною батьківщиною та діаспорною спільнотою по всьому світу.

Участь у конкурсі безкоштовна, мова – українська.

Творче змагання проходить в період з 7 жовтня 2020 по 25 лютого 2021 року.

Конкурс проводиться в різних номінаціях та вікових категоріях. Зокрема, учасникам пропонується написати «Листа до Лесі», «Вітальну листівку для Лесі» або «Відеовітання для Лесі», створити щось у техніці образотворчого, декоративно – ужиткового мистецтва, комп’ютерної графіки тощо.

Конкурс проходить у три етапи. Реєстрація учасника відбувавається за умови заповнення одним із дорослих реєстраційної анкети. Термін – до 15 грудня 2020 року включно.

Переможців, обраних журі, оголосять 25 лютого 2021 року на офіційній сторінці Спілки українських освітян діаспори. Їх нагородять дипломами та подарункамии, а кожен учасник конкурсу отримає сертифікат про участь.

Контактна інформація: електронна адреса оргкомітету конкурсу: [email protected]

Офіційна сторінка Спілки українських освітян діаспори: https://www.facebook.com/UnionofUkrainianEducatorsAbroad/.

Детальніше про умови конкурсу, вимоги до робіт тощо можна дізнатися за посиланням.

Крім дитячого конкурсу, стартував ще конкурс для вчителів УЗШ, – повідомили Порталу української діаспори “Стожари” у Спілці українських освітян діаспори.

Схожі публікації

Залишити коментар