У Польщі відбулись масові протести під гаслом «Залишаюсь в ЄС»

від Стожари

У Польщі тисячі людей увечері 10 жовтня вийшли на масові протести під гаслами «Ми залишаємося!», «Ми – Європа!». Ці демонстрації – реакція поляків на рішення Конституційного трибуналу, що польська Конституція має верховенство над нормами права ЄС.

Аналогічні акції відбулися в Гданську, Познані, Щецині, Кракові та деяких інших містах.

У Варшаві демонстранти зібралися на Замковій площі. За підрахунками міської влади, участь у акції взяли близько 100 тисяч осіб.

Ці демонстрації – реакція поляків на рішення Конституційного трибуналу що польська Конституція має верховенство над нормами права ЄС. Трибунал виніс рішення за заявою прем’єра Матеуша Моравецького 7 жовтня. Це вперше в історії ЄС лідер держави-члена поставив під сумнів договори ЄС в Конституційному суді.

В Єврокомісії заявили, що рішення викликає серйозні побоювання щодо верховенства права ЄС і авторитету Суду Європейського Союзу, і пообіцяли розглянути кроки у відповідь.

До проведення акцій протесту закликав колишній голова Ради ЄС, експрем’єр Польщі і лідер польської опозиції Дональд Туск. «Ми повинні врятувати Польщу, ніхто не зробить цього за нас», – написав він у твітері.

Критики рішення висловлюють побоювання, що оспорювання верховенства права ЄС ставить під загрозу не тільки довгострокове майбутнє Польщі в Союзі, але і стабільність самого блоку

Схожі публікації

Залишити коментар