Під виглядом кухонної дошки: з України до США намагалися вивезти старовинну ікону

від Стожари

З України в США під виглядом кухонної дошки намагалися вивести старовинну ікону ХІХ століття “Смоленська Богородиця (Одигітрія)”, яка має історичну та культурну цінність національного рівня значення.

“Київськими митниками викрито незаконну спробу вивезення – з приховуванням від митного контролю, ікони “Смоленська Богородиця (Одигитрія)”, яка має історичну та культурну цінність національного рівня значення”, – йдеться в повідомленні Київської митниці в Facebook.

Згідно з декларацією, в міжнародному поштовому відправленні з Дніпропетровщини до американського штату Флорида прямувала вживана кухонна дошка.

“Однак під час митного контролю міжнародної посилки замість кухонного засобу митники виявили дерев’яну ікону з ознаками старовини розміром 360х450х22-27мм, з зображенням Богородиці з немовлям. Для митного оформлення посилки свідоцтва на право вивезення цієї цінності митникам надано не було”, – йдеться в повідомленні.

Як визначили експерти Національного музею історії України, виявлена святиня – ікона “Смоленська Богородиця (Одигитрія)”. 

Читайте також: Бійці ВСУ врятували ікону Божої Матері та «тиновий рушник» від наслідків «братерської любові»

“Написана іконописцем лівобережної України, вірогідно чернігівського осередку, в ХІХ столітті, і не дивлячись на пошкодження поверхні вогнем, має історичну та культурну цінність національного рівня значення”,  – йдеться в повідомленні.

Ікона рекомендована для музеїв історичного профілю та включення її до Музейного фонду України. Виявлена ікона не рекомендована для вивезення за кордон (лише з метою експонування після проведення реставраційних робіт).

Як зазначається, таким чином, відправник намагався приховати ікону від митного контролю.

За цим фактом Київською митницею складено протокол про порушення митних правил за ч.1 ст. 483 Митного кодексу України.

Читайте також: Чудотворній іконі “Надія безнадійних”, яка зберігається у Соборі Успіння Пресвятої Богородиці в Чернівцях – близько 400 років. Таку інформацію виявили після реставрації ікони.

Схожі публікації

Залишити коментар