Марафон з балканським колоритом: Київ в умовах карантину провів престижні змагання

від Комарі Альберт

На Вербну неділю, 25 квітня, вулицями Києва проводився забіг з подвійним статусом. До української столиці з’їхалися марафонці, частина яких змагалися в рамках чемпіонату Балканських легкоатлетичних федерацій (ABAF), а інші стартували в традиційному, п’ятому за ліком Kyiv Euro Marathon.

Оскільки Київ продовжує перебувати у “червоній зоні”, де діють жорсткі обмеження, організаторам довелося докласти чимало зусиль, щоб заплановані заздалегідь перегони відбулися в повноцінному форматі. Буквально за два дні до старту легкоатлети отримали звістку, що, враховуючи коронавірусні реалії, участь у змаганнях зможе взяти не більше 200 учасників. Це – суттєво менше в порівнянні з кількістю заявлених. Оскільки чимало потенційних учасників з інших міст встигли приїхати чи забронювали готельні номери, організатори хвилювалися за власну репутацію.

Ситуацію вдалося розв’язати після того, як представники Асоціації масових видів спорту зустрілися з головним санітарним лікарем України Віктором Ляшком. Спортовці змогли надати достатні аргументи, що заходи санітарної безпеки будуть винятковими і дозвіл на проведення марафону в повному об’ємі все ж можна надати.

І справді, масочний режим у змагальній зоні був вельми суворим. Аж до того, всі причетні до заходу напередодні здалии ПРЛ-тести, а учасники забігів в усіх категоріях, крім чемпіонату ABAF, стартували в масках, які дозволялося зняти лише на дистанції. Після закінчення дистанції спортовцям рекомендували не скупчуватися на фініші.

Саме видовище, в якому брали участь люди різного віку, зокрема спортивні старожили віком понад 70 років, вийшло доволі колоритним. Окремі учасники прикрасили забіг нестандартними деталями. Приміром, один чоловік подолав дистанцію з собакою породи хаскі. Серед відомих людей участь у забігу взяли колишній хокеїст молодіжної збірної України і київського “Сокола” Владислав Сірик, керівниця департаменту молоді і спорту КМДА Юлія Хан, керівник групи ахметівських телеканалів “Футбол” Олександр Денисов.

А найзірковішим учасником став, безперечно, 41-річний бронзовий призер чемпіонату світу-2003 з бігу на 1500 метрів Іван Гешко.

“Для мене то був перший у житті марафон. Офіційний. А неофіційно торік у рідній Кіцмані пробував пробігтися в онлайн-режимі, щоб підготуватися до Віденського марафону. Втім, через пандемію в 2020-му марафони всюди скасували, тому дебют довелося відтермінувати. Спеціальної підготовки до старту в Києві не вів, бігав по 10 кілометрів, бо до кінця не знав, чи змагання відбудуться. Лише впродовж останнього місяця здолав по дві “30-ки” та “20-ки”, зрозумівши, в якому темпі можу долати марафонську дистанцію. Своїм результатом (2 години та 46 хвилин) дуже задоволений, бо вдалося вибігти з чотирьох хвилин кожен кілометр. З таким часом можна заявлятися на будь-який марафон у світі. Чи буду заявлятися? Поки не планував, але буде видно”, – розповів Іван Гешко.

А ті атлети, які стартували в рамках чемпіонату ABAF, поміж іншого збиралися, здолавши чотири кола від НСК “Олімпійський”, вздовж вулиці Саксаганського і проспекту Перемоги з поворотом у районі Київського зоопарку, виконати олімпійський норматив. Правда, зробити цього жоден зі спортовців не зумів.

Перемогу серед чоловіків здобув з результатом 2 години 18 хвилин та 28 секунд турок Мерт Ґірмалеґесе. Правда, на п’єдестал тріумфатор не підіймався, оскільки виступав поза конкурсом. Офіційно переміг той, хто фінішував другим – інший турок Хусіє Джан, який у Києві побив особистий рекорд (2:19,22). На другий щабель п’єдесталу піднявся ще один представник Туреччини Халіль Яшін (2:24,08). Українець Дмитро Пожевілов (2:28,53) став третім, окрім того, піднявшись разом із Сергієм Поповим (2:41,10) на другу сходинку в командному заліку.

Чемпіонкою серед жінок стала хорватка Ана Штефуль. Її результат – 2:36,28. Другою фінішувала ізраїльтянка Мінтамір Бікайї (2:45,40). І якщо чемпіонка була настільки виснаженою, що після фінішу, не дивлячись на перемогу, не могла навіть усміхатися, то друга призерка взагалі втратила свідомість і прийшла до тями лише з допомогою лікарів. Третє місце посіла болгарка Міранела Нінева (2:46,36). При цьому всі призерки фінішували з особистими рекордами.

Найкращі з українок посіли четверте і п’яте місця. Одеситка Юлія Тарасова стала четвертою з результатом 2:52,00, а Світлана Советченко з Київщини, ставши п’ятою, пробігла дистанцію 42,195 км з найкращим результатом у кар’єрі – 2:54,43. При цьому Юлія і Світлана з українським стягом піднялися на вершину п’єдесталу в командному заліку.

Схожі публікації

Залишити коментар