Як під час карантину українцям в’їхати до Польщі

від Комарі Альберт

Представники українського суспільства у Польщі також зголосилися інформаційно допомогти тим громадянам України, які збираються повернутися до Польщі на свої робочі місця або влаштуватися на роботу в цій країні.

Отже, щодо правил перетину кордону в умовах всесвітньої пандемії коронавірусу… “Нагадуємо, що особи, які в’їжджають до Польщі, на яких поширюється обов’язок самоізоляції, зобов’язані надати працівнику Державної прикордонної служби адресу місця проживання або перебування, за якою вони будуть дотримуватися обов’язкової самоізоляції”, – про це йдеться на сайті Республіки Польща у повідомленні стосовно осіб, які в’їжджають до Польщі.

Разом з тим, наголошується, що карантин триває 14 днів з дня після перетину кордону. “Особа, котра зобов’язана пройти карантин, не може залишити місце проживання чи перебування; можливо лише з метою госпіталізації або за згодою санітарного інспектора. Відповідні служби в Польщі призначені для перевірки правильного виконання карантину осіб, що на самоізоляції. Необґрунтоване порушення правил карантину карається, включаючи накладенням високих фінансових штрафних санкцій (до 30 000 злотих). Незалежно від цього до іноземця можуть застосовуватися положення Закону про іноземців, включаючи зобов’язання іноземця до повернення”.

В повідомлені також нагадується, що категорії осіб, звільнених від карантину, визначені в Положенні Ради Міністрів від 29 травня 2020 року про встановлення певних обмежень, наказів та заборон у зв’язку з виникненням стану епідемії. (Урядовий вісник 2020 р., Пункт 964).

Як повідомляв портал української діаспори “Стожари” раніше, у Польщі розшукують трьох українок. За втечу з самоізоляції їм загрожує до 8 років в’язниці.

Схожі публікації

Залишити коментар