Росія є найбільшою загрозою миру в євроатлантичному регіоні”, – з національної безпекової стратегії ФРН

від Стожари

Презентуючи першу стратегію національної безпеки Німеччини, канцлер Олаф Шольц зауважив, що НАТО важливо обговорити гарантії безпеки для України, в тому числі на період після закінчення війни, розв’язаної проти неї РФ.

Сьогоднішня Росія є найбільшою загрозою миру в євроатлантичному регіоні в осяжному майбутньому, йдеться в національній безпековій стратегії ФРН, представленій німецьким урядом у середу, 14.06.2023. Як пояснюється у документі, РФ намагається дестабілізувати європейські демократичні суспільства, послабити Європейський Союз і Північноатлантичний альянс (НАТО), передає DW.

Україні потрібні гарантії безпеки НАТО. На пресконференції під час презентації концепції канцлер Німеччини Олаф Шольц (Olaf Scholz) зауважив, що партнерам по НАТО важливо обговорити гарантії безпеки для України, в тому числі на період після закінчення війни, розв’язаної проти нею Росією. “Російський президент, очевидно, хоче анексувати частини своїх сусідів”, – сказав Шольц, назвавши прикладом такої агресії не тільки Україну, але й Білорусь.

Китай – партнер і суперник. Китай у німецькій безпековій стратегії називається “партнером, конкурентом і системним суперником”, пише агенція AFP. Зокрема, вказується, що КНР використовує свою економічну міць задля політичних цілей – прагнення змінити нинішній міжнародний порядок, заснований на правилах. Водночас зазначається, що Пекін залишається партнером, без якого неможливо вирішити багато глобальних викликів і криз.

Схожі публікації

Залишити коментар