Сорок вісім нових Центрів життєстійкості відкрилися по всій Україні та приймають відвідувачів

від Стожари

Війна імперської Росії в Україні призвела до значних людських втрат, руйнувань та переміщення населення. Всебічна підтримка українського суспільства, зокрема й допомога у сфері ментального здоров’я, є критичною для збереження людського життя та добробуту. Це допоможе людям впоратися з травмами війни, відновити своє психічне здоров’я та повернутися до нормального життя.

Сильне та стійке українське суспільство здатне краще протистояти викликам та загрозам. Всебічна підтримка, яка включає допомогу у сфері ментального здоров’я, може допомогти українському соціуму стати більш стійким до наслідків війни та краще підготуватися до майбутнього.

З 01.05.2024 Центри життєстійкості запрацювали у 22 областях України. Всього таких просторів наразі 68. Ще 132 запрацюють упродовж року. Кожен такий Центр облаштований за принципами доступності та безбар’єрності – аби кожен житель громади міг прийти і отримати тут необхідну підтримку. З-поміж відкритих Центрів двоє відкрилися у релокованих громадах – Сартанській (Донецька область) – на Львівщині та Мелітопольській (Запорізька область) – у Запоріжжі, інформує Мінсоцполітики.

«Ми маємо Центри життєстійкості, які надають послуги вже по всій Україні. Зокрема, у прифронтових зонах, на деокупованих територіях, у вимушено переміщених громадах. Усі ці осередки – це насамперед люди, які знаходять опору, морально відновлюються та разом вчаться бути стійкими. Наша амбітна мета як Міністерства – щоб кожен, незалежно від місця проживання, мав доступ до такого простору», – розповіла Міністерка соціальної політики України Оксана Жолнович.

За даними дослідження психічного здоров’я українців компанії Gradus (березень 2024), 77% опитаних переживали останнім часом стрес або сильну знервованість. Найпоширеніші емоції у людей, незалежно від місця проживання, – втома та напруженість. При цьому, рівень надії знижується. Центри життєстійкості, ініційовані Мінсоцполітики України в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я “Ти як?” – відповідь на цю проблему.

Мета роботи таких просторів – допомогти кожному мешканцю громади долати стрес, відновлюватися після кризових подій та, попри усі виклики, залишатися включеним в активне життя. Активності та тренінги Центрів життєстійкості спрямовані на ветеранів, військових та їхніх рідних, вимушених переселенців, сім’ї з дітьми. При цьому, кожна людина, якій потрібна консультація психолога, група взаємопідтримки, або допомога з різних соціальних питань, також може отримати тут необхідну підтримку.

Список та адреси діючих Центрів життєстійкості доступні на сайті Мінсоцполітики.

Довідково: Програма життєстійкості є експериментальним проєктом і реалізується Міністерством соціальної політики України з 1 січня 2024 року. Наразі до неї приєдналися 153 громади. Ще близько 50 громад Міністерство планує долучити до кінця року.

Міжнародними партнерами проєкту є фонди ЮНІСЕФ та ВООЗ, які організовують навчання для команд спеціалістів. Проєкт реалізується Міністерством соціальної політики і є складовою Всеукраїнської програми ментального здоров’я “Ти як?” Першої леді Олени Зеленської.

Схожі публікації

Залишити коментар