Під час Дня Європи у Києві вперше відбудеться EuroSummit громадських організацій

від Стожари

The EuroSummit of public organizations will be held for the first time in Kyiv during Europe Day

Зріле громадянське суспільство відіграє ключову роль у процесі інтеграції України в Європейський Союз. Активна участь громадян у політичному житті країни та їх здатність впливати на рішення влади забезпечують більшу прозорість та відповідальність уряду.

Громадянське середовище в Україні може ефективно взаємодіяти з європейськими інституціями та організаціями, що сприяє обміну досвідом, навчанню та реалізації спільних проектів. Така взаємодія допомагає українській стороні адаптуватися до стандартів та практик ЄС, а також зміцнює її позиції на шляху до членства в Союзі, що особливо важливо в період захисту країни від агресії терористичної Росії.

Україна активно рухається європейським шляхом. Після підписання Угоди про Асоціацію, отримання статусу кандидата на членство в ЄС та ухвалення у грудні 2023 року рішення про початок переговорів щодо вступу України в Євросоюз, розпочинається найскладніший та найважливіший етап поглиблення євроінтеграції. Успіх переговорного процесу вимагатиме консолідації зусиль усіх гілок влади, державних інституцій, а також активної підтримки неурядових організацій та експертів, інформує ресурс ІСАР «Єднання».

Для синхронізації зусиль, 9 травня 2024 року, під час Дня Європи, у Києві вперше відбудеться EuroSummit громадських організацій. Де зберуться експерти, громадські активісти, представники української влади, зокрема члени Кабінету Міністрів України, Офісу Президента, Верховної Ради України та партнери України із Євросоюзу. Аби напрацювати спільний вектор роботи у процесі набуття Україною членства в ЄС. Захід проводить ГО EasyBusiness за підтримки ІСАР Єднання в межах проєкту «Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства України», а також у партнерстві з Представництвом ЄС в Україні.

  • Локація: Київ
  • Формат: офлайн та онлайн-трансляція
  • Мова панельних дискусій: синхронний переклад (українська/англійська)
  • Мова воркшопів: українська
  • Дата та час: 9 травня, 10:00 – 18:00
  • Реєстрація: 9:15 – 10:00
  • Аудиторія: понад 150 представників громадських організацій, члени Кабінету Міністрів України, Офісу Президента, Верховної Ради України, міжнародні партнери України з розвитку, аналітичні центри та ЗМІ.

На EuroSummit обговоримо, які можливості відкриє розвитку громадських організацій вступ до ЄС? Яка роль представників неурядових організацій у процесі підготовки до вступу у ЄС? Як громадський сектор країн-кандидатів ЄС допомагав урядам своїх держав у процесі переговорів про вступ? Відповіді на ці питання учасники форуму отримують під час панельних дискусій та воркшопів.

До уваги учасників події: презентації від аналітиків ГО EasyBusiness, взяти участь у панельних дискусіях за участі представників українського Уряду і Представництва ЄС в Україні та воркшопах. Також під час саміту заплановано нетворкінг для напрацювання пропозицій щодо сценаріїв залучення громадських організацій до переговорного процесу щодо членства України в ЄС. Підсумком роботи тематичних груп стане спільна заява щодо участі українського громадського сектору в євроінтеграційних процесах.

Реєстрація на участь у EuroSummit громадських організацій.

Довідково: EuroSummit громадських організації організовано EasyBusiness проводиться за підтримки ІСАР Єднання у межах проєкту «Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства України», що реалізується ІСАР Єднання у консорціумі з Українським незалежним центром політичних досліджень (УНЦПД) та Центром демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ) завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку, а також у партнерстві з Представництвом ЄС в Україні.

Схожі публікації

Залишити коментар