Чому українці виїздять з Польщі? – відповідь дали журналісти газети Rzeczpospolita

від Стожари

Після початку повномасштабної війни Росії проти України Польща прийняла у себе мільйони українських біженців. Понад те, українці почали масово виїжджати з Польщі у пошуках кращого життя. Відтак, знайти працівників з України для власників польських бізнесів тепер – завдання не з легких. Яка ж причина тому?

Відповідь дали журналісти загальнонаціональної польської щоденної газети Rzeczpospolita

Чому українці виїздять з Польщі? – відповідь дали журналісти газети Rzeczpospolita

Як пише видання, на заводах, у готелях та на будівництві, до нещодавна, окрім поляків, найчастіше працювали громадяни України. Однак з кожним місяцем стає все більше іммігрантів із далеких країн. Зокрема з Філіппін, Індонезії, Кенії та Тунісу. Поляки, які у пошуках більш оплачуваної роботи їдуть до Німеччини, а “останнім часом і українців” знайти для роботи у Польщі “стає все важче”.

Експерт з ринку праці Анна Судольська констатує: робота, особливо сезонна, вже не приваблює українців. За її словами, у 2022 році “кадрові проблеми готельєрів і рестораторів вирішував наплив жінок-біженок з України”. “Сьогодні ми бачимо, що 70-80% з цих людей не повернулися до роботи. Швидше за все, вони повернулися в Україну, поїхали до Німеччини чи деінде на роботу”, – говорить Судольська.

Про те, що “Польща програє гонку за іммігрантами з України”, попереджає також і Асоціація підприємців і роботодавців дружньої нам країни. Тому власників бізнесів закликають “заохочувати українців залишатися у Польщі”, забезпечивши їм навчання і поліпшивши умови праці.

За останніми даними Євростату, все більше українців дійсно виїжджають не до Польщі, а до інших країн – Канади, Іспанії та Німеччини. Так, на кінець червня у Німеччині проживало понад 1,3 мільйона біженців з України, тоді як у Польщі їхня кількість скоротилася до менш ніж 978 тисяч.

І хоча українці поки що залишаються найбільшою групою іноземців у реєстрах польського УСС (Управлінні соціального страхування ), але якщо у 2019 році цей показник становив 75%, то наприкінці липня 2023 року він знизився до 68,2%.

Схожі публікації

Залишити коментар