Мазепинським козакам присвячено другий ролик проєкту краєзнавчих лекцій “Український Південь”

В Україні презентували другий ролик проєкту краєзнавчих лекцій “Український Південь”, що присвячений історії переселення мазепинських козаків у південні регіони країни. 

Про це повідомили у пресслужбі Інституту нацпам`яті.

“Ім’я видатного українського гетьмана Івана Мазепи та зазначеного московською пропагандою “Дикого поля” для багатьох не переплітається, а даремно. Бо свій земний шлях гетьман Мазепа завершив тут — на березі Дністра”,  – розповідає начальник Південного міжрегіонального відділу УІНП Сергій Гуцалюк.

Проєкт краєзнавчих лекцій “Український Південь” покликаний деконструювати історичні міфи про заселення південної України, а також розповісти про ключову роль в освоєнні цих територій українцями.

Ініціаторами та координаторами інформаційно-просвітницької кампанії виступив Південний міжрегіональний відділ Українського інституту національної пам’яті. Консультантом у ролику виступив доцент кафедри Історії України ОНУ ім. І.Мечникова Володимир Полторак.

Як повідомлялося, з жовтня на Хортиці в історико-культурному комплексі «Запорізька Січ» запрацювала нова експозиція, яка розповідає про життя пересічних козаків на Січі. 

Раніше ми також розповідали, як козаки у 1636 році військовим походом пройшли 2500 км через Європу.

Схожі публікації

Залишити коментар