The New York Times включив “Голема” української компанії до переліку найстрашніших фільмів

The New York Times включив стрічку «Голем» української компанії SE film production до своєї добірки 13 найстрашніших фільмів

Про це повідомляє Bit.ua.

Прем’єра «Голему» відбулася на найбільшому фестивалі горору у світі – Frightfest у Лондоні. Права на трансляцію фільму придбали Netflix, Amazon та ITunes. Стрічка також була визнана одним з найкращих фільмів жахів виданням Rotten Tomatoes та стрімінговою платформою Netflix.

Видання описує стрічку як «незвичайний надприродний трилер, що нагадує “Франкенштайна” та “Відьму” Роберта Еґґерса». Фільм «Голем» зняла українська компанія SE film production та ізраїльські режисери Йоав і Дорон Паси у 2017 році в Києві та у 2018 в Одесі. Головну роль виконав 15-річний український актор Кирило Черняков.

Події фільму відбуваються в Литві в 1673 році, коли там панує чума. Невелике єврейське селище живе відособленим життям, проте російські християни по сусідству звинувачують їх у поширенні хвороби. Головна героїня Ханна (ізраїльська акторка Хані Фюрстенберг) за допомогою стародавніх заклинань створює Голема – істоту-захисника, що дуже схожий на її власного загиблого сина. Один за одним йдуть із життя вороги Ханни і всі, хто бажав їй та її селищу зла. Однак жінка не знала, що Големом керує набагато страшніша сила ніж та, яка загрожувала їм раніше.

«Узимку 2017 року я побачив кіностудію у селі Ніжиловичі під Києвом і зрозумів, що це ідеальна локація для історичного фільму жахів. Я був у захваті від ідеї зняти там горор і запропонував своєму другові та драматургу Аріелю Коену написати сценарій. Улітку того ж року ми почали зйомки», – продюсер стрічки та співзасновник SE film production Шалом Айзенбах.

Актори були наполовину ізраїльським і наполовину українським. Серед виконавців головних ролей – актори Олексій Тритенко та Марія Хомутова. За грим відповідала художниця Олена Андреєва, а перетворити лише за один місяць покинуту студію Ніжиловичів на справжнє литовське село початку XVII століття вдалося художниці-постановниці Олександрі Дробот.

Як повідомлялося, український фільм переміг на Варшавському кінофестивалі.

Схожі публікації

Залишити коментар