Росія цілеспрямовано переслідує кримських татар у Криму, з цього починалися геноциди, Кремль треба зупинити, – Кулеба

від Стожари

Росія цілеспрямовано переслідує кримських татар у тимчасово окупованому Криму, з такого починалися геноциди, Кремль треба зупинити.

Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, обговорюючи недавні рейди російських окупантів проти кримських татар, повідомляє liga.net.

За словами глави МЗС, Росія в Криму свідомо і публічно переслідує конкретну етнічну групу – кримських татар.

“Це системне переслідування, спрямоване проти людей, єдина провина котрих – що вони є кримськими татарами. У принципі з цього починалися геноциди. Тобто спочатку ти пресуєш якусь групу, а потім починаєш вбивати людей. Росію треба зупиняти”, – заявив Кулеба.

За його словами, в України зараз обмежений інструментарій для вирішення цього питання, оскільки вона не присутня в Криму.

Однак, каже Кулеба, є інший потужний інструмент – коаліція країн, які можуть різними способами тиснути на Росію.

Він зазначив, що на захоплення окупантами заступника голови Меджлісу Нарімана Джелялова та інших кримських татар була “дуже потужна реакція” – багато країн висловили підтримку.

“Ми будемо працювати з ними (країнами,– ред.) через різні канали, щоб звільнити цих людей. Тому що ми розуміємо, що єдина причина затримання Нарімана – це його участь у Кримській платформі. Це помста, банальна цинічна помста Росії”, – додав глава МЗС.

Нагадаємо, Сполучені Штати засудили масові затримання кримськотатарських активістів російськими окупантами в окупованому Криму і вимагають негайно всіх звільнити.

Раніше ми повідомляли, що Світовий конґрес українців (СКУ) приєднався до декларації Кримської платформи. А Президент СКУ Павло Ґрод під час ІІ віртуального форуму СКУ «Єднаємось Україною» розказав про два етапи участі Конгресу в роботі «Кримської платформи».

Схожі публікації