СКУ приєднався до декларації Кримської платформи

від Стожари

Світовий конґрес українців (СКУ) долучився до 44 держав, що взяли участь в інавгураційному саміті Кримської платформи у Києві. 

Спільна декларація учасників міжнародної Кримської платформи проголошує Російську Федерацію державою-окупантом, засуджує незаконні та агресивні дії Росії у Криму, підтверджує готовність учасників дотримуватись політики невизнання анексії півострову та міста Севастополя, як і невизнання будь-яких спроб Росії узаконити їх тимчасову окупацію.  

 Підписанти також зобов’язалися розглянути запровадження додаткових санкцій відносно РФ у разі подальшої агресії та посилити безпеку і стабільність у Чорноморському регіоні. 

СКУ продовжує свою глобальну адвокаційну кампанію та закликає міжнародну спільноту посилити тиск на Російську Федерацію, щоб відновити територіальну цілісність України у її міжнародно визнаних кордонах, покласти край серйозним порушенням прав людини у Криму, на окупованому Донбасі та всередині Росії, а також вимагає звільнення українських політв’язнів.  

 Світовий Конґрес Українців висловлює свою підтримку ініціативі Кримської платформи та підписаній Декларації. “Ми вітаємо Уряд України з цією важливою ініціативою та долученням СКУ у якості партнера та учасника Кримської платформи”, – заявив Президент СКУ Павло Ґрод. “Ми раді, що євроатлантична спільнота лишається відданою політиці невизнання анексії Росією українського Криму. СКУ продовжить заохочувати міжнародну спільноту підтримувати Кримську платформу”. 

Схожі публікації

Залишити коментар