На Полтавщині створили вишиванку для королеви UK

У Всеукраїнському центрі вишивки і килимарства, який розташований у Решетилівці на Потавщині, вишили сорочку для королеви Великої Британії Єлизавети ІІ.

Про це розповів український художник та педагог Євген Пілюгін, повідомляють Новини Потавщини.

“Вишивка “білим по білому” — найбільш трудомістка, як говорять на Полтавщині, забарна. Швидко її не зробиш, тому вона дорога. Нещодавно у Решетилівці шили сорочку для королеви Великої Британії. Їй особисто, або її оточенню захотілося, аби у неї була саме така сорочка. Майстрині вишивали її спеціальним орнаментом”, – розповів пан Пілюгін.

Варто зазначити, що вишивка Полтавської області характеризується стриманістю тонів. Найчастіше можна побачити вишивку білим на білому, в деяких випадках блакитним, коричневим, сірим і червоним кольорами ниток. Рослинний і геометричний орнаменти в цьому регіоні об’єднуються. Улюблені рослинні мотиви – гілка або зламане дерево, хміль. Основні геометричні мотиви – хрестик, ромб, трикутник, зірки.

Жіночу полтавську вишиванку можна впізнати за дуже багатим, складним та водночас ніжним за кольорами,”тонким” оздобленням рукавів.

Нагадаємо, Решетилівську вишивку з 2022 року планують включити до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО.

Як повідомлялося, влітку цього року уряд США замовив українському емігранту виготовити подарунки для лідерів G7.

Також у серпні українці штату Техас презентували Етнокалендар-2021.

Схожі публікації

Залишити коментар