Харківський Музей паперу має унікальні 200-річні експонати

У місті Змієв Харківської області кожен бажаючий може відвідати Музей паперу та дізнатися історію виробництва паперу та побачити екотехнології переробки. Музей працює безкоштовно для відвідувачів.

Про це розповідається на сторінці музею у соцмережі.

«Музей паперу», що розташовується на Зміївській паперовій фабриці працює вже два роки. Будівлі музею понад 125 років та побудована вона з унікальної маркованої цегли.

Музей був створений задля того, щоб поділитися із суспільством знаннями про розвиток паперової галузі від давнини до сьогодення,  розповісти про процеси виробництва та екотехнології, що використовуються в сучасному Світі та зокрема на Фабриці в Змійові.

У музеї зібрані експонати – верстати й обладнання поліграфічної та видавничої справи. Завдяки підтримці волонтерів та меценатів там накопичився великий експозиційний ряд зразків паперу та виробів з нього. Вік деяких об’єктів сягає понад 200 років. Але головними музейними експонатами є унікальні верстати, на яких створювався папір на початку XX століття.

Зважаючи на те, що папір на фабриці виготовляється здебільшого із вторсировини, а будівля опалюється завдяки використанню альтернативного джерела енергії (соняшникове лушпиння), її суспільний меседж полягає в поширенні ідеї збереження довкілля та екологічного ставлення до виробництва.

Основна цільова аудиторія – школяри України, представники освітніх та просвітницьких організацій. Для відвідувачів музею проводяться реальні та віртуальні екскурсії приміщенням музею, приміщеннями лабораторіями, де створюється екопапір та виробничими цехами.

Програма екскурсій складається з декількох єтапів:

– демонстрація експозицій – верстатів, обладнання поліграфічної та видавничої справи, зразків паперу, які наочно показують еволюцію процесу виробництва паперу від найпримітивніших до сучасних високотехнологічних та екологічних способів;

– екскурсії лабораторією, де створюються зразки екопаперу для виробництва дитячих книжок та шкільних підручників;

– віртуальні екскурсії котельнею, де створюється екопальне для опалення приміщень фабрики та музею.  

Варто зазначити, Зміївська паперова фабрика — це підприємство целюлозно-паперової промисловості в Змієві Харківської області. Вона була заснована у 1893 році. Це єдине в Україні підприємство з переробки композитної упаковки типу Tetra Pak. Зокрема, на фабриці функціонує обладнання, яке переробляє упаковки Tetra Pak та іншу вторсировину. З переробленої вторсировини виготовляють крафтовий папір та папір для книжок. Зразки продукції з вторсировини зберігаються в музеї.

Як повідомлялося, Музей села створили у селі Кузьминці на Вінничині.

Схожі публікації

Залишити коментар