В Україні запрацював унікальний Віртуальний музей української діаспори

від Стожари

Унікальний Віртуальний музей створений на базі Музею української діаспори й уже містить сотні оцифрованих експонатів

Віртуальний музей української діаспори – освітня та науково-просвітницька веб-платформа, створена з метою збереження та оприлюднення оцифрованої колекції Музею української діаспори у Києві та його партнерів з України і зарубіжжя, поширення знань про історію та культурні надбання світового українства, діяльність українських інституцій світу та видатних особистостей українського походження, публікації наукових та науково-просвітницьких матеріалів з діаспорознавства.

Ідея створити такий онлайн музей належить Музею української діаспори (м. Київ, Україна), який очолює мистецтвознавиця Оксана Підсуха та Міжнародним благодійним фондом світових українців “Діаспора” за участі Музею історії міста Києва, Центру української культури та освіти “Осередок” (Вінніпеґ, Канада), Українського Національного МузеювЧикаґо (США), Української вільної академії наук (Нью-Йорк, США). До кола партнерів планується залучати й інші інституції та приватних осіб.

На етапі запуску Віртуального музею української діаспори на веб-платформі розміщено близько 400 оцифрованих експонатів. Створені окремі тематичні та меморіальні розділи, зокрема, присвячені останньому Президенту УНР в екзилі Миколі Плав’юку, диригенту та композитору Олександрові Кошицю, мистецькій династії Кричевських, українцям в Канаді та Австралії. У розділі «Імена» представлено життєписи та світлини 80-ти представників трьох хвиль еміграції: серед них є широко відомі постаті, які залишили помітний слід у різних царинах, а також ті, які, на жаль, ще майже не відомі на батьківщині. Розпочато роботу зі збору та оприлюднення на сайті інформації про колекції світової україніки, які зберігаються в різних музеях та архівах України та світу, оприлюднені фахові наукові дослідження.

За словами шеф-редакторки проєкту, мистецтвознавиці та директорки Музею української діаспори Оксани Підсухи, колекція Музею української діаспори наразі налічує близько 20 000 експонатів. Першочергово оцифровуються та розміщуватимуться на сайті твори мистецтва та особливо рідкісні історичні артефакти. Наразі оприлюднено понад 100 артефактів із колекцій світових українських інституцій, переданих Віртуальному музею української діаспори.

За словами наукової керівниці проєкту, канд.іст.наук Ольги Сухобокової, створення такого сайту, який розповідатиме українцям про історію української діаспори, її боротьбу за незалежність Україні та збереження на еміграції культурних і духовних скарбів української нації, є особливо актуальним сьогодні, коли українське суспільство переосмислює свою історію та усвідомлює, наскільки важливим є внесок світового українства у нашу боротьбу і майбутню Перемогу.

Команда проєкту:

Оксана Підсуха, шеф-редакторка та кураторка

Ольга Сухобокова, наукова керівниця

Ганна Лексіна, головна редакторка

Олена Подобєд, наукова редакторка

Юлія Ковальська, виконавча директорка

Олександра Драч, наукова редакторка

Олександра Підсуха, літературна редакторка й перекладачка

Проєкт реалізовано за підтримки Українського культурного фонду (УКФ).

Схожі публікації

Залишити коментар