МІОК запрошує на презентацію дослідження «Ціннісні орієнтири українських вимушених мігрантів у Іспанії та Польщі»

від Стожари

З моменту повномасштабного вторгнення російської федерації на територію України мільйони наших земляків опинилися у статусі вимушених мігрантів у країнах Європи.

Ця розвідка є першим кроком до розуміння, з яким світоглядом після завершення війни повертатимуться українці на Батьківщину або ж залишаться в країнах, які їх прийняли.

Для цього пілотного проєкту було проведено опитування українців, які опинилися у Польщі та Іспанії.

На презентації дослідження «Ціннісні орієнтири українських вимушених мігрантів у Іспанії та Польщі» ви матимете змогу довідатися:

  • наскільки респонденти задоволені своїм життям у країні перебування, та якою є їхня мотивація для підвищення свого соціального становища в суспільстві?
  • як ставиться місцеве населення до українських мігрантів, і до кого самі мігранти себе відчувають близькими: чи до громадян країни перебування, чи все ж до українців?
  • якими є загальні соціальні цінності українських вимушених мігрантів?
  • наскільки довіряють вони державним і суспільним інститутам країни перебування та Батьківщини, а також міжнародним організаціям і волонтерським ініціативам?
  • наскільки поділяють українці європейські цінності та асоціюють себе з європейцями? Якою є самооцінка наших земляків у зіставленні з носіями західних цінностей? Як змінилося їхнє власне ставлення до євроінтеграції?

Ви отримаєте відповіді також на багато інших питань.

Запрошеними гостями на заході будуть:

  • Наталія Кривда – голова Українського культурного фонду, докторка філософських наук, професорка кафедри української філософії та культури Київського національного університету імені Тараса Шевченка;
  • Олександр Сушко – виконавчий директор Міжнародного фонду «Відродження», відомий український політолог і громадський діяч (tbc);
  • Оксана Юринець – докторка економічних наук, професорка Інституту економіки і менеджменту Національного університету «Львівська політехніка», народна депутатка України VІІІ скликання.

Запрошуємо всіх, хто цікавиться питаннями міжнародної міграції, цінностей і євроінтеграції, долучитися до обговорення результатів дослідження та дискусії, чим ця розвідка може бути корисною для України.

Для довідки.

Дослідження реалізував Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка» у партнерстві з Українською асоціацією «Джерело» (Барселона). Проєкт виконано у межах постстипендійної програми стипендіатки Програми Лейна Кіркланда Мар’яни Сорочук (Іспанія). Ця програма адмініструється Фундацією «Лідери змін» і фінансується Польсько-американським фондом свободи.

На території Польщі сприяння у реалізації дослідження надав Фонд «StandwithUkraine» (Варшава), на території Іспанії – Федерація українських асоціацій Іспанії.

Схожі публікації

Залишити коментар