У Рівненському обласному краєзнавчому музеї розпочали проект з оцифрування всієї колекції іконопису. До кінця року планують створити онлайн-зображення у 3D-форматі понад 160 ікон з колекції музею, датованих XIII-XX століттями.
Оцифруванням ікон займається фотохудожник Дмитро Крахмалюк. “Потрібно рівномірно освітити об’єкт з усіх сторін, а потім зробити фотографії. Одна сторона – це приблизно 200 знімків. Потім програма виставляє ці знімки в просторі, робить 3D-модель. А я вже її потім обробляю, викладаю на сайт, де її можна буде покрутити”, – пояснив художник.
![Рівненський краєзначий музей розпочав оцифрування понад 160 ікон Рівненський краєзначий музей розпочав оцифрування понад 160 ікон](https://svitua.org/wp-content/uploads/2023/08/photo_2023-08-30_08-02-52-1024x620.jpg)
У музейній колекції є іконопис як народних умільців, так і професійних майстрів, повідомила заступниця директора обласного краєзнавчого музею Тетяна Самсонюк. Серед них — одна із найдавніших богородичних ікон в Україні, це Богородиця Одигітрія з Дорогобужа, датована кінцем ХІІІ століття. За словами Тетяни Самсонюк, оцифрування колекції допоможе зберегти культурні цінності в період війни.
![Рівненський краєзначий музей розпочав оцифрування понад 160 ікон - фото 2 Рівненський краєзначий музей розпочав оцифрування понад 160 ікон - фото 2](https://svitua.org/wp-content/uploads/2023/08/photo_2023-08-30_08-02-52-2.jpg)
Загалом у рамках проєкту мають оцифрувати понад 160 ікон, датованих ХІІІ-ХХ століттями. З них станом на кінець серпня готові вже 35. Над оцифруванням колекції ікон працюватимуть до кінця 2023 року і її можна буде переглянути на сайті музею, повідомляє сайт Суспільного.