Музей української діаспори запрошує на кураторську екскурсію виставкою «Українці на Монмартрі»

від Стожари

3 березня 2024 р. о 15:00 Музей української діаспори запрошує на першу кураторську екскурсію виставкою «Українці на Монмартрі» від мистецтвознавиці Ганни Лексіної.

Проєкт «Українці на Монмартрі» розповідає про вибраних українських художників-емігрантів XX ст., представників Паризької школи (École de Paris), які жили й творили у французькій столиці. Мова йде про Михайла Андрієнка, Миколу Глущенка, Олексу Грищенка, Миколу Кричевського, Софію Левицьку, Василя Перебийноса та Василя Хмелюка.

Всі вони входили до так званої «Української групи» («Un Groupe Ukrainien») та були частиною Паризької школи. Саме під назвою «Українська група» художники експонувалися в провідних паризьких галереях у 1930-х роках.

Однією з перших таких виставок групи стала експозиція 1930 року в галереї «Студія 28» на Монмартрі. І сьогодні, через майже 100 років, твори українських парижан знову представлені на одній виставці – в Музеї української діаспори. Це – французькі пейзажі Глущенка, Андрієнка і Кричевського, портрети Хмелюка і Перебийноса, дереворити Левицької та європейські краєвиди, виконані Грищенком.

Саме про життєві й творчі шляхи цих митців-емігрантів, а також про українську еміграцію в Парижі 1920-1930-х років йтиметься на екскурсії.

Вартість вхідного квитка – 250 грн.

Організатори просять зацікавлених гостей події попередньо зареєструватися

Адреса Музею української діаспори: м.Київ, вул. Князів Острозьких, 40-б

Посилання на подію у Фейсбук

Схожі публікації

Залишити коментар